Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW 218d Active Tourer: BMW mezi MPV

Jízdní dojmy

Malý krůček pro lidstvo, ale velký skok pro BMW... Auto, které má pohon předních kol a variabilní interiér, je dnes něco běžného. Ne však v Mnichově.

Když něco takového může dělat Mercedes-Benz, tak proč ne i my? Asi taková otázka zazněla v Mnichově někdy před pěti lety. Teď před námi stojí výsledek, který se jmenuje 2 Active Tourer a je přímým konkurentem celého zástupu kompaktních MPV.

BMW je ale přesto trochu jiné. Interiér je zaměřený na řidiče, takže experimenty jako centrálně umístěný přístrojový štít nečekejte. Nízká palubní deska usnadňuje přehled o proporcích karoserie. Odhadnout, kde se nachází přední roh, je v active toureru něco úplně samozřejmého, zatímco v řadě jiných MPV je to prakticky neřešitelná úloha. Problémem jsou však rozdvojené sloupky čelního okna, přes které je špatně vidět do zatáček.

K umístění sedadel nelze mít výhrady, i vzadu se sedí pohodlně a dospělý se může spolehnout na poctivou oporu stehen. Variabilitu zajišťuje nastavitelný sklon zadních opěradel, posuvná lavice a sklopné opěradlo u spolujezdce.

BMW 220d xDrive Active Tourer předvádí techniku příští X1

Nabídku motorů tvoří zcela nové agregáty. Jediným turbodieselem je čtyřválcový dvoulitr 218d (150 k) z konstrukční řady B47, později jej doplní i výkonnější verze 220d. Motor potěší svojí kultivovaností, dobrým odhlučněním a úderností napříč celým spektrem otáček. Sekunduje mu přesná manuální převodovka doplněná o komfortní funkci automatických meziplynů. Alternativou je velmi povedený osmistupňový automat od Aisinu.

Naladění podvozku umožňuje přesné vedení kol, čemuž by teoreticky mělo pomáhat i strmé řízení. V kombinaci s 18'' koly je ale při prvotním otočení volantu potřeba překonat odpor, který drží auto v přímém směru. Tento detail kazí jinak velmi dobré zážitky z řízení prvního „předokolkového“ BMW.

Názor autora

Základní cena je vysoká, neplatí se ale jen za design nebo logo. BMW řady 2 Active Tourer je kvalitně navržené kompaktní rodinné auto, které má jen pár drobných chyb.

Cena základního modelu 634 800,- Kč
Cena testovaného modelu 746 200,- Kč

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: