Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz B 160 CDI Entry Model: Skvělý základ

Test

Mercedes-Benz třídy B je velmi povedené auto. Verze 160 CDI Entry s motorem od Renaultu se na první pohled zdá jako špatný nápad. Nicméně opak je skutečností.

Dobrovolně přiznám, že jsem byl k béčku, jež poháněl upravený naftový motor 1.5 dCi původem od Renaultu, nejdříve skeptický. Přece jen spojení tradiční prémiové značky a vyloženě lowendové techniky nevypadalo jako dobrý nápad, každopádně předsudky mě rychle opustily již po pár kilometrech.

Interiér na první pohled nenapovídá, že se jedná o nejlevnější provedení třídy B. Materiály i zpracování jsou na úrovni.


Francouzská naftová patnáctistovka již pohání verze B 180 CDI a 180 BlueEfficiency Edition, v tomto případě nicméně motor disponoval na první pohled skromným výkonem 90 koní.

V dnešní době není tato hodnota nijak vysoká, nicméně praxe ukázala, že dynamika základního béčka vůbec není špatná. Technici z Mercedesu si totiž s motorem vyhráli a potlačili některé neduhy, které známe z renaultů. Například kultivovanost je v tomto případě na mnohem vyšší úrovni. Motor je sice slyšet, nicméně v interiéru nijak výrazně neobtěžuje. Zlepšila se i jeho linearita, ačkoliv je stále cítit menší „kopanec” okolo
1800 ot/min.

Zavazadelník o objemu 485 litrů je díky kompaktnímu tvaru skvěle využitelný.


Po stránce dynamiky se naftový čtyřválec velmi snaží. Rozhodně bych neřekl, že při běžném ježdění budete brzdou provozu. Navíc se nemusíte bát vysoké spotřeby, béčko totiž dokázalo jezdit i za 4,8 litru, průměr se po týdenním testu ustálil na 5,2 litru na 100 km, což je stále velmi slušná hodnota.  

Dojem z vozu nezkazil ani fakt, že se jednalo o základní verzi Entry Model, která nabízí zvýhodnění 45 500 Kč oproti běžnému provedení 160 CDI. Již ve standardu zde totiž najdeme například manuální klimatizaci nebo systém Audio 20 CD. Jen ty příplatky nejsou zrovna z levného kraje.

Segment kompaktních MPV se v minulých dnech rozrostl o BMW 2 Active Tourer, se kterým bude béčko od Mercedesu svádět nejlítější boje.

Závěr

Na první pohled se B 160 CDI Entry Model jeví jako slabá chudobka, nicméně nedejte jen na povrchní dojmy. Motor 1.5 dCi o výkonu 90 koní je ideální volbou pro ty, kteří vyžadují nízkou spotřebu a alespoň průměrnou dynamiku. Nejlevnější tak nemusí znamenat nutně
i nejhorší.

Celkové hodnocení

4
Cena základního modelu 544 500,- Kč
Cena testovaného modelu 589 512,- Kč
+
nízká cena (vzhledem ke značce)
vysoká zůstatková hodnota
úsporný a dynamicky dostatečný motor
odhlučnění
jízdní vlastnosti
-
horší image motoru od Renaultu
ceny příplatkové výbavy
náklady na servis

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: