Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Multivan 2.0 BiTDI DSG 4Motion Executive Highline: Multitalent

Test

Volkswagen Multivan je praktický vůz sám o sobě. Když mu pak přidáte pohon všech kol a převodovku DSG, posunete jeho schopnosti ještě o dimenzi výše.

Variant, ve kterých se vůz nabízí, je mnoho, přičemž naše testovaná Executive Highline nabízí veškerý myslitelný komfort. Interiér je velmi kvalitně zpracovaný, nikde nic nevrže a slícování je přesné.

Pracoviště řidiče je přehledné a účelné, v Highlinu si kvalitou nezadá ani s osobními vozy.


Tradičně silnou zbraní je variabilita, díky kolejničkám v podlaze lze jednotlivá sedadla libovolně posouvat, navíc je možnost vytvoření konferenčního prostoru otočením druhé řady sedadel a nechybí ani praktický rozkládací stolek. Prostor pro zavazadla může činit až 4300 l při vyjmutí obou zadních řad. I v plném obsazení je ale dost místa pro všechna zavazadla.

Multivan však potěší i velmi dobrými jízdními vlastnostmi, sportovní výkony od něj nečekejte, ale zatáčku s ním projedete téměř stejně rychle jako s běžnými hatchbacky a nedočkáte se ani nijak dramatických náklonů. Nejsilnější turbodiesel 2.0 BiTDI poskytuje velmi dobrou dynamiku s dostatečnou rezervou pro předjíždění, dvouspojková převodovka si ale neodpustí drobné škubnutí při rozjezdu, při samotné jízdě řadí hladce a rychle.

Silný motor 2.0 BiTDI dokáže multivan slušně rozpohybovat, ve městě je ale žíznivější.


Pohon všech kol oceníte nejen v zimním provozu, ale i při plně naloženém voze, kdy nemusíte mít obavy z nedostatečné trakce přední nápravy. Přenos točivého momentu pomocí spojky Haldex funguje velmi rychle a spolehlivě. Vzhledem k velikosti vozu (především čelní plochy) a jeho hmotnosti by vás neměla překvapit spotřeba mezi 9 a 13 l.

Cena 1 368 246 Kč není nijak nízká, ale odpovídá nabízené užitné hodnotě i tomu, že se jedná o kombinaci nejsilnějšího dieselu, DSG převodovky a pohonu všech kol. Navíc si multivan svou cenu velmi dobře drží.

Nadčasový design dobře odolává zubu času a ryze účelné tvary karoserie prospívají vnitřní prostornosti.

Závěr

Multivan s nejsilnějším dieselem, samočinnou převodovkou a pohonem všech kol je volbou pro náročné a dokáže zastoupit hned několik vozů různých kategorií. Především ale nabízí ojedinělou užitnou hodnotu, obrovský vnitřní prostor a velmi dobré jízdní vlastnosti, překonávající konkurenci.

Celkové hodnocení

4
Cena základního modelu 1 368 246,- Kč
Cena testovaného modelu 1 592 342,- Kč
+
vnitřní prostor
variabilita
výhled z vozu
přehledná karoserie
velký rejd
silný motor
účinné bixenony
kvalita materiálů
-
zastaralá navigace
vyšší spotřeba ve městě
pomalejší nástup brzd
velký převod řízení
obliba u zlodějů

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: