Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet Trax 1.4 Turbo AWD LT: Slabší káva?

Test

Chevrolet Trax je ve skutečnosti převlečený Opel Mokka, i když svébytným vzhledem se od něj snaží odlišovat. Zásadní otázka zní, zda bude stejně dobrý jako jeho sourozenec, nebo zda půjde přece jen o poněkud slabší kávu…

S příchodem Chevroletu Trax se nabídka malých SUV rozrostla o další model. Oproti moce, se kterou sdílí technický základ, tzn. vpředu McPherson a vzadu torzní příčku, a to i v testované verzi 4×4, vypadá mohutněji. Půdorysně je nicméně o něco menší, na délku o 30 mm, na šířku o 11 mm, a na výšku ale opel o 16 mm překonává.

Palubní deska je vcelku přehledná, ovládání přes displej by mohlo být lepší.


Výrazně odlišné je však pojetí interiéru. Trax působí o něco laciněji, tvrdých plastů je více, ve voze ale nic nevrzalo. Slušný komfort nabízejí i sedadla a ani po dlouhé jízdě z nich nebolí záda. Ovládání palubních systémů se z velké části provádí přes dotykový displej, jehož odezvy jsou ale pouze průměrné a ani tak základní úkon, jako je ladění stanice u autorádia, není zrovna intuitivní. Ovládání ventilace a klimatizace ale je jednoduché, nevadí ani manuální provedení.

Jízdní vlastnosti mají k opelu blízko a hodně jim pomáhá pohon všech kol s rychle fungující spojkou Haldex. Překvapit by vás však neměly výraznější náklony v zatáčkách. Řízení je příjemně tuhé, příliš informací od kol ale neposkytuje a v zatáčkách při přejezdu nerovností se do něj přenášejí vibrace.

Plocha bez schodu potěší, stejně jako možnost sklopení sedáků, venkovní madlo kufru je ale příliš nízko.


Testovaný motor 1.4 Turbo s nepřímým vstřikováním není zrovna výkřik nejmodernější techniky a neoslní ani dynamikou, ani spotřebou. Na dálnici si sice řekne o vcelku přijatelných 7,5 l/100 km, ani při klidné jízdě se ale nedostanete v průměru pod 7 l/100 km, běžně pak počítejte s osmi litry, ve městě i o něco více. Poněkud přidušeně se motor chová v nízkých otáčkách, pod 2000 ot/min se mu do zrychlování moc nechce. Přebytek síly ale nemá ani při vytáčení. Přes papírově slušné parametry (103 kW a 200 Nm) se tak v praxi chová poněkud mdle. Zaměřili bychom se spíše na osvědčený diesel 1.7 D původem od Isuzu, který ale ve své 96kW podobě prošel výraznými modernizacemi a jízda s ním je velmi příjemná, především se s ním bez problémů udržíte pod 6 l/100 km.

Oproti Opelu Mokka je trax levnější o 7000 Kč, což nahrává spíše tomu koupit si opel, který nabízí i větší možnost individualizace a moderní prvky výbavy.

Oplastování přijde vhod a trax díky němu vypadá mohutně.

Závěr

Trax nepůsobí tak vyváženým dojmem jako mokka. S jeho jízdními vlastnostmi jsme však byli u verze 4x4 spokojeni. Nenabídne ale takový komfort a největší nevýhodou je omezená možnost nákupu příplatkových prvků. Cena přitom není výrazně nižší než u opelu.

Celkové hodnocení

3
Cena základního modelu 476 900,- Kč
Cena testovaného modelu 493 900,- Kč
+
Prostorný interiér, jisté jízdní vlastnosti, velmi dobrá trakce s rychlým připojováním kol zadní nápravy, příjemná pozice za volantem.
-
Omezený komfort pérování, méně přesné řazení, horší materiály než u mokky, nevýrazný motor s vyšší spotřebou, absence moderní výbavy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: