Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První pololetí Škody bylo o nových modelech

Bazar

Komerční článek – Letošní rok je pro automobilku Škoda Auto především o nových modelech. Na trhy uvede 13 nových generací starších aut, případně nových karosářských typů již uvedených vozů. Také díky tomu zaznamenala společnost mírný pokles v prodejích za první pololetí 2013, roční výhled je však optimistický.

Autor:Martin LukášFoto:

Propagace značky Auto ESA.
Autohit.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Pokles prodejů téměř o 6 % oproti roku 2012

Hlavní událostí tohoto roku u Škody je nová Octavia. Velmi oblíbené auto se dočkalo již třetího přepracování a slibuje mnohem větší dávku pohodlí a prostoru než předchozí generace. Fakt, že uvedení nové Octavie na trh je důležitá událost pro automobilku, dokazují i prodeje starších generací ve velkých autobazarech jako je Auto ESA. Zkušenosti navíc ukazují, že náběh prodeje nové generace výrazně stlačí ceny těch předchozích.

Číselně prodeje klesly o necelých 30 tisíc kusů ze 493 000 na 464 600, což je pokles o 5,8 %. Z toho poklesu viní automobilka právě očekávání nových modelů, ale také stále pokračující nepříznivou situace na trzích s automobily. Přesto vše očekává výrobce zlepšení v druhé polovině roku a růst za celý rok 2013. Podobný vývoj prodejů zaznamenali také například v autobazaru Auto ESA.

Tržby společnosti pak výrazně klesly o více jak 700 milionů euro, tedy o 13,1 % a provozní výsledek se snížil o 200 milionů euro. Ani v Číně, kde automobilka zaznamenávala poslední měsíce značné nárůsty prodejů, nebyla situace v prvním pololetí 2013 zvlášť dobrá a prodeje taktéž klesly o 7,5 %.

Seznam kapitol

Druhá polovina roku by měla přinést zlepšení

Znakem toho, že se opravdu „blýská na lepší časy“ může být fakt, že červen 2013 byl prodejně absolutně nejlepším červnem v historii společnosti. Bude zajímavé sledovat, jestli se tento trend udrží.

Kromě Octavie plánuje Škoda Auto uvést také novou Fabii. Ta by mohla s prodeji zahýbat ještě více. Octavia a Fabia by mohly zásadně ovlivnit situaci v českých autobazarech, jako je třeba Auto ESA. Reference ze všech možných prodejců už dříve ukázaly na trend, kdy cena starších modelů klesá zároveň s uvedením nové generace.

Seznam kapitol

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: