Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Čtyřkolky a SUV

Bazar

Vozy s pohonem všech kol jsou stále populárnější. Důvodů je hned několik, od těch racionálních až po jiné.

Důvodů, proč tomu tak je, může být hned několik. Některé z nich jsou racionální, jiné poněkud povrchnějšího rázu. V každém případě je dnes nabídka vozů s pohonem všech kol nejbohatší za celou historii automobilismu. V praxi si tak vybere opravdu každý.


Průchodnost i rozmary
Původně byly vozy s pohonem všech kol terčem těch, kteří čas od času potřebují zdolat nějaké ty nástrahy, přičemž s běžným vozidlem s jednou poháněnou nápravou by taková situace byla zvládnutelná mnohem obtížněji, jestli vůbec.  Jiným důvodem je módní trend. Mnoho lidí se ve voze s pohonem všech kol prostě cítí bezpečněji, zvláště pokud jde o kategorii SUV. Zejména něžné pohlaví tato auta vyhledává a pravda, není to úplně bezpředmětné. Je jasné, že vyšší stavba vozu (SUV) poskytuje při střetu s jiným vozidlem vyšší úroveň ochrany, než řekněme nizoučký roadster.


Jak zákazníci vybírají
Dle údajů Autocentra AAA Auto vybírá 64 % zákazníků vůz 4x4, případně SUV dle účelu. Přes 22 % volí podle značky, 11 % podle ceny a necelých 10 % podle objemu motoru.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: