Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Infiniti FX30d GT Premium - Jízda i spotřeba

Test

Infiniti FX je z našeho pohledu zbytečně opomíjeným luxusním SUV. Nenašli jsme totiž prakticky nic, čím ho mnohem vyhledávanější konkurence převyšuje.

Autor:AutohitFoto:
Seznam kapitol:
  1. Sametový a nežere

Zbytečně přehlížená. Tak se nám jeví značka Infiniti na českém trhu. Prémiová konkurence ji válcuje, přitom zrovna testované SUV FX30d mnoho lepších soupeřů nemá. Pokud vůbec někoho...
Design vozu reprezentuje a zároveň budí velkou pozornost, výbava je nadstandardně bohatá, kabina kombinuje určitý luxus s účelností, takže proč o tomto voze neuvažovat. Nevidíme totiž velký rozdíl, jestli vystylovaná manželka, přítelkyně nebo milenka bude jezdit v A8, X5, Touaregu nebo Cayennu. Ne, teď vážně, tohle auto dokáže plnit rodinné nároky. Tedy až na jeden!
Do úzkých vás může dostat zavazadlový prostor, který vzhledem k velikosti vozu nabízí pouze 410 l a navíc je hodně mělký. Jinak je v kabině dostatek prostoru i pro pětičlennou posádku, ocenit musíme i komfort kožených sedadel.
Palubní deska je vyrobena z kvalitních materiálů a je celkem přehledná, ovládání některých „věcí“ by však mohlo být rychlejší a především jednodušší. Na mysli máme například palubní počítač nebo navigaci.

Sametový a nežere

Nejrozumnější motorizací v nabídce FX je testovaný diesel 3.0 z dílny Renaultu (upravený). Potěšil nás sametovým chodem, plynulým zátahem již od 1700 min-1 a celkovou dynamikou. Tu zčásti svými pomalejšími reakcemi zabíjela automatická převodovka, v manuálním módu to bylo výrazně lepší. Velkou pochvalu udělujeme i za spotřebu, která se v průměru pohybovala kolem 9 litrů, což na 2,2 tuny těžké auto není vůbec špatně. Vyzdvihnout musíme i schopnost táhnout stejně těžký přívěs. FX navíc i skvěle jezdí, až překvapivě dobře se ovládá a naprosto bravurně žehlí nerovnosti. Jak jsme tedy již předeslali, jde opravdu o velmi dobré auto.           

Seznam kapitol

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: