Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SEAT Ibiza ST 1.4 Style

Test

Facelift SEATu Ibiza je velmi mírný a dotkl se především vzhledu. Motory nové nejsou a jedinou opravdovou devízou proti Fabii zůstává hravý a čitelný podvozek.

Autor:AutohitFoto:

Ibiza s motorem 1.4 byla v našich rukou půl roku na dlouhodobý test a můžeme tedy říci, že tento konkrétní model známe velmi dobře. Dokonce jsme s ním byli ve čtyřech na dovolené, kde vyplavaly na povrch všechny klady i zápory.

Nový pouze předek

Mezi klady rozhodně počítejme design, který je oproti Škodě Fabia, největšímu konkurentovi (paradoxně z vlastní „stáje“), velmi dynamicky pojatý. A nedávno prodělaná plastická operace modelu Ibiza jen prospěla – slogan Auto Emocion provedený v praxi.
Mezi největší novinky v oblasti designu počítejme přední lampy (nově mohou být vybaveny LED diodami pro denní svícení) a nový nárazník s mlhovkami.
Uvnitř se toho změnilo opravdu pomálu, vlastně jen detaily. Elegantní a nekomplikovaná přístrojová deska tedy zůstává, stejně jako nepříliš pohodlná sedadla. Zejména na dlouhých cestách nepotěší.

Seznam kapitol

Raději 1.2 TSI

Motorově je zážehová jednačtyřka velmi vyklidněný motor, který je potřeba řádně točit, aby se auto vůbec razantněji hnulo kupředu, a dynamičtějším řidičům ho nedoporučujeme. Co však u Ibizy chválíme, je excelentní podvozek, který miluje zakroucené silničky. Velebit také zasluhuje pětistupňový manuál, kterému by zejména na dálnici slušela šestka.           

Seznam kapitol

Tagy: Seat, Ibiza, ST, kombi, Style
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: