Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Test: Chevrolet Cruze 1.8 HB

Test

Chevrolet Cruze Hatchback nabízí velkorysý zavazadlový prostor, solidní jízdu a líbivý vzhled.

Autor:AutohitFoto:

Chevrolet Cruze Hatchback nabízí zavazadelník o objemu 418 litrů, tečka! I tak by mohl vypadat test tohoto korejsko-amerického automobilu, jenže to by byla velká škoda.
V Autohitu už jsme několikrát psali, že Cruze nabízí hodně muziky za poměrně málo peněz, a jeho další karosářská varianta to nemá jinak. Ačkoliv Cruze Hatchback je primárně o zavazadelníku, co si budeme namlouvat.

Na nerovnostech neklidný
Podvozek Chevroletu Cruze je zjednodušený Opel Astra a rozhodně si nevede špatně. Bohužel nedokáže maskovat svou jednoduchost a v případě, že mu nedopřejete hladké silnice, začne se vzpouzet. Odpružení je také dosti tvrdé a na rozbitých silnicích se Cruze umí projevovat poněkud neklidným způsobem.

Místa všude dost
Těm, kteří tak moc nedají na kvalitu jízdy a řeší spíše vnitřní prostor, může Chevrolet Cruze přijít vhod. Zmiňovaný 418litrový zavazadelník se na rozdíl od karosářské verze sedan dá sklopením dělené zadní lavice rozšířit až na 883 litrů. Majitel však bude muset skousnout asi pěticentimetrový schůdek, který položením opěradla vznikne.

Na zadních sedačkách je prostoru dostatek pro hlavu i kolena, nicméně sedák je krátký a vyšším jedincům se úplně pohodlně sedět nebude. Testovaná osmnáctistovka patří spíše do kategorie pohodových motorů, protože jakmile chcete nějaké výkony, nedokáže vás plnohodnotně uspokojit.

Výkon 104 kW zní na papíře slibně, ale ve srovnání s osmnáctistovkou od Mitsubishi se stejným výkonem nejde o žádného trhače. Bude vyhovovat spíše klidnějším řidičům, kteří nemají v oblibě naftu. Cruze Hatchback patří do lepšího průměru a body si u nás získal hlavně zavazadelníkem, vzhledem a slušným poměrem cena vs. výbava.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: