Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota Avensis Kombi 2.2 D-CAT AT Style Edition: Nadílka

Test

Avensis se v ČR prodává již 15 let a to je důvod pro speciální edici, která zvýší zájem o tento model.

Co konkrétně zvýhodněný avensis nabízí? Je toho dost – zvenku mě zaujal zejména chromovaný rámeček kolem předního nárazníku, chromované lišty a také koncovka výfuku ze stejného materiálu. Cel­kově atraktivní vzhled dokreslují nová 17palcová kola.

Výbava přehledného interiéru uspokojí každého. Odepřel bych si rádoby dřevěné detaily.


V interiéru mě čeká čalounění v kombinaci kůže a alcantary na pohodlných sedadlech – sedáky i opěradla nabídnou nejen dostatečnou oporu těla, ale i příjemný materiál. Vnitřní prostor působí trochu stroze, ale ovládání provozních prvků je v pořádku. Výtku mám k centrálnímu displeji Touch & Go, který nelze pochválit za praktičnost například při přehrávání hudby z USB. V rámci edice dostanete například i systém Smart Entry & Start, takže skladný klíč od vozu můžete nechávat v kapse.

Ačkoliv nabídka Style Edition prochází všemi motorizacemi, my jsme otestovali model 2.2 D-Cat s výkonem 150 koní spojený s automatem. Pro střední třídu dostatečný výkon, i automat bývá běžnou volbou. Tento je navíc za stejné peníze jako manuální skříň. Motor je trochu hlučnější a jeho dynamika pokulhává za představou 150 koní, což možná částečně způsobuje i zmiňovaný automat, který je pomalý a s motorem nepříliš dobře sladěný. I když jsem jezdil jako důchodce, nepodařilo se mi dostat spotřebu pod 8,5 l/100 km, což považuji za slabou hodnotu.

Pohodlné čalounění v kombinaci kůže/alcantara patří k edici.


Jinak spíše chválím – nastavení podvozku a řízení volá po uklidněném stylu řízení, české nerovnosti zůstávají na silnici a nepřenáší se na posádku. Komfort odpružení jde ruku v ruce s vláčností v jinak přesném řízení a celkově vůz osloví klidnější povahy, žádné ambice pro sportovní či alespoň svižnější svezení v něm nehledejte.

Pohled do ceníku mě přesvědčil o tom, že Toyota k výročí 15 let prodeje Avensisu v ČR přistoupila velkoryse – zejména pro potenciální zákazníky. Avensis snad nikdy nešlo koupit za tak dobré peníze a navíc jde o vychytané kusy za půlkou životního cyklu, takže pokud o tomto příjemném voze přemýšlíte, je čas jednat.

Chromové rámečky, nová kola, atraktivní bílá perleť, řada prvků výbavy a cenové zvýhodnění – avensis slaví!

Závěr

Příjemné, nenápadné, dobře poskládané auto. Avensisu si možná na ulici nevšimnete, ale není důvod na něj zapomínat – funkční auto provází pověst spolehlivosti. V edici Style navíc vypadá atraktivně a je levné! Jen zvolte jiné pohonné ústrojí.

Celkové hodnocení

3.5
Cena základního modelu 814 900,- Kč
Cena testovaného modelu 876 800,- Kč
+
Prostornost, komfort podvozku, sedadla, vnitřní pohodlí.
-
Hlučný motor, vyšší spotřeba, pomalý automat, dynamika.

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Toyota Avensis Kombi 2.2 D-CAT (2012)
Technické informace:
Objem motoru 2231 cm3
Výkon 130 kW
Točivý moment 400 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 8,8 s
Spotřeba 5,9 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: