Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW 320d xDrive Touring: Cesťák

Test

Hledáte-li nástroj na dlouhé cesty, mohlo by pro vás toto BMW s úsporným dieselem a pohonem všech kol být ideálem.

Trojkové BMW vždy platilo za sportovnější alternativu pro ty, kterým připadla zbývající dvojka z německého prémiového tria poněkud usedlá. Tuto charakteristiku bylo lze s úspěchem aplikovat i na kombíky mnichovské značky. Co se však stane, když do vozu osadíte navíc čtyřválcový dvoulitr, automat a pohon všech kol?

Přehledný, po všech stránkách solidní, byť poněkud strohý interiér.


Stane se to, že dostanete velice povedený nástroj na zdolávání dlouhých vzdáleností, přičemž kapička agresivního naturelu zůstane zachována, jen tak pro případ, že byste si s jinak racionálním přístupem chtěli přece jen vyhodit z kopýtka. Výkon přes 180 koní totiž naznačuje, že navzdory váze přes 1,6 tuny není trojka žádný lenochod. Akcelerace je velmi přesvědčivá a nijak výrazně nevadne ani ve vyšších rychlostech. Převodovka funguje na výbornou, jakkoli dřívější šestikvalt byl poněkud hladší. Osm rychlostí hoví spotřebě, která se v testu usadila na průměrných 5,6 l/100 km. Ve městě se diesel spokojí s 6,2 litru, mimo něj i s méně než pěti. Jeho revírem je však především dálnice, kde je vůz tichý a dle nejlepších tradic německé školy příkladně stabilní. I zde si s odběrem pod šest litrů drží vynikající skóre spotřeby. Čtyřválec má ovšem i negativa, například na střední třídu horší odhlučnění, vibrace při střední akceleraci okolo 2500 ot/min a hrubý stop-start systém.

Základní cena není z nejnižších, ale pokud se uskromníte s příplatky, získáte oddaného služebníka za přijatelný peníz.

Komfort cestování, stabilita ve vyšších rychlostech a ochota nechat si líbit ostřejší zacházení jsou protichůdné hodnoty. Zde se však elegantně snoubí.

Závěr

Na první pohled možná působí 320d jako málo muziky za hodně peněz, ale opak je pravdou. Žádné zbytečné zdobení se nekoná, ale dojem kvality a funkčnost celku vás přesvědčí, že stojí za to. Pohybujete-li se v této cenové kategorii, je to dobrý služebník.

Celkové hodnocení

3.5
Cena základního modelu 1 010 000,- Kč
Cena testovaného modelu 1 346 825,- Kč
+
Stabilita na dálnici, přesvědčivá elasticita, nízká spotřeba, i s dieselem sportovní nature.
-
Odhlučnění motoru, některé materiály v interiéru, nepraktická roletka kufru, ceny příplatků.

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
BMW 320d Touring xDrive (2012)
Technické informace:
Objem motoru 1995 cm3
Výkon 135 kW
Točivý moment 380 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 7,8 s
Spotřeba 4,9 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: