Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz E 350 BlueTec Cabrio: Noblesa

Test

Uhlazenější a vyprecizovanější design faceliftované verze v kombinaci s hnědo-zlatým lakem a hnědou plátěnou střechou dělají divy.

Kabriolet a kupé třídy E spočívají na podvozku o řád nižšího modelu. To je při bližším zkoumání patrné na jejich velikosti. Pokud čekáte, že E kabriolet bude silniční „koráb“, překvapení vás nemine. Auto vypadá totiž překvapivě kompaktně. Ani tak mu ale nechybí velká dávka elegance.

Tlačítek se zdá být mnoho, ale ergonomie je dobrá.


Vpředu je místa dostatek, zadní cestující už takové pohodlí nemají. Nejde o vyloženě nouzová sedadla, ale cestování ve čtyřech na delší vzdálenost zde také není příliš myslitelné. A to i z důvodu malého zavazadlového prostoru. Tabulkový objem sice úplně špatný nemá, ale jeho využitelnost je velmi omezená.

Z pohledu řidiče potěší velmi dobrá ergonomie. Volant padne krásně do ruky a pochvalu zaslouží také komfort sezení v bohatě dimenzovaných předních sedadlech se širokou možností nastavení.

Turbodiesel? Podle zvuku byste to skoro nepoznali.


Pod kapotou testované verze se skrýval naftový šestiválec BlueTec, kterému slovo noblesa také není cizí. Až bližší analýzou zvuku, otáčkoměru a charakteristiky motoru odhalíte, že jde o turbodiesel. Přesvědčí také výkonem, silou i spotřebou mezi 7 a 8 l/100 km při svižnějším stylu jízdy. Vadit tak může jen vyšší hmotnost této verze. Pro příklad benzinové provedení 350 je o 130 kg lehčí.

Přesvědčivý je také jízdní projev a agilita, není to sportovní vůz, ale případnou touhu po ostřejším svezení dokáže uspokojit. Stejně tak dokáže dopřát dostatek komfortu na rozbitých cestách i díky tuhé karoserii.

Ochrana před větrem je u kabrioletu na dobré úrovni.

Závěr

Z éčka ve verzi kabrio­let máte pocit, že cílí na zákazníky ve věku 40+. Svými vlastnostmi však dokáže oslovit i mladší a neklidnější ročníky. V dobrém světle se předvedl kultivovaný a silný turbodiesel a nepřekvapila celkově vysoká úroveň komfortu.

Celkové hodnocení

4
Cena základního modelu 1 421 750,- Kč
Cena testovaného modelu 1 917 055,- Kč
+
Dobré jízdní vlastnosti v kombinaci s dobrým komfortem jízdy, přesné řízení.
-
Vyšší cena, vysoká hmotnost, pomalejší reakce automatické převodovky.

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Mercedes-Benz E Cabriolet 350 BlueTEC (2013)
Technické informace:
Objem motoru 2987 cm3
Výkon 184 kW
Točivý moment 620 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 6,7 s
Spotřeba 5,6 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: