Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Touran 2.0 TDI Comfortline: Stále fit

Minitest

Volkswagen Touran se prodává už 10 let, i tak ale patří na vrchol své třídy.

Kompaktní MPV z dílny Volkswagenu stále nabízí velmi efektivní využití vnitřního prostoru, kdy na půdorysu 4,40 m x 1,79 m nabízí stejně místa jako podstatně delší Zafira Tourer. Sedadla v prvních dvou řadách navíc nabízejí vynikající oporu i pohodlí na dlouhých cestách. Třetí řada plnohodnotné cestování, stejně jako konkurence, neposkytne, průměrně vzrostlí jedinci zde ale na kratších cestách trpět nebudou. Zavazadelník má pravidelný tvar a velmi dobrý přístup, škoda jen obyčejné roletky bez zafixování v kolejničkách.

Široký rozsah nastavení sedadel umožňuje sedět i velmi nízko, což ocení vysocí řidiči.


Skvělou práci pod kapotou odvádí 2.0 TDI s příjemně odstupňovanou šestistupňovou převodovkou. Například při 50 km/h točí na čtyřku 1400/min a na dálnici ve 130 km/h na šestku 2300/min, má tak prakticky neustále dostatek síly na pružné zrychlování. Zrychlením na stovku za 9,9 s a nejvyšší rychlostí 201 km/h se navíc vyrovná i výkonnějším konkurentům. To nejlepší je ale spotřeba, která se zpravidla pohybuje mezi 5,5 a 6 l/100 km.

Je málo věcí, které můžete touranu vytknout, interiér sice už nevypadá nejmoderněji, vyniká ale výborným zpracováním i měkčenými plasty z doby, kdy se nešetřilo. Nejvíce tak zastarala navigace.

V zatáčkách si touran počíná velmi jistě, stejně jako na nerovnostech.

Celkové hodnocení

4
Cena základního modelu 597 900,- Kč
Cena testovaného modelu 674 000,- Kč
+
Úsporný a kultivovaný motor, jisté jízdní vlastnosti, komfort, prostornost, kvalita zpracování.
-
Zastaralá navigace, chybí akční cena.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: