Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën C3 1.4 HDi Selection: Vajíčko po retuši

Minitest

Citroën C3 prošel drobným faceliftem a s dieselovou jednačtyřkou jede lépe, než se podle papírových údajů zdá.

Změn najdeme na modernizované „cé-trojce“ poskrovnu. Odlišné tvarování dostaly přední světlomety, maska, nárazník a obdobné změny doznala i záď. V interiéru se změnilo čalounění, přístrojový štít a dekorace, ostatní zůstalo při starém. Stále tak zůstává pohodlný vyšší posaz, řidič ale přitom nemá pocit, že by z vozu „vyčuhoval“. Vzadu je místa na poměry třídy spíše méně, vyšší pasažéři se budou dotýkat jak sedadla před sebou, tak i střechy, lépe je na tom zejména Peugeot 208 a fabia, naopak hůře třeba fiesta.

Dobře čitelné přístoje zůstaly C3 i po drobné úpravě grafiky.


Pod kapotou jsme měli snaživý „diesel“ 1.4 HDi, který se ukázal jako příjemný společník. 50 kW sice není mnoho na rozdíl od podobně výkonných „benzinů“, ale na relativně svižnou jízdu stačí využívat pásmo 2500 až 3000/min. Ve vyšších otáčkách, zejména nad 4000/min, už motoru ale rychle dochází dech a podobně se mu nelíbí pod 2000/min. Ve městě jsme s častějším využíváním plného potenciálu jezdili kolem 6 až 6,5 l/100 km.

Při klidné jízdě ale není problém srazit spotřebu i pod 4,5 l/100 km. Jízdními vlastnostmi „cé-trojka“ nevyniká, v zatáčkách se naklání více než soupeři. Měkký podvozek sice dokáže filtrovat drtivou většinu nerovností, pokud ale jedete rychleji, dostává se na dorazy, což stabilitě zrovna neprospívá. „Diesel“ se prodává za akční cenu od 299 900 Kč, což je výrazně méně, než zaplatíte u konkurence.

LED denní svícení a odlišná grafika zadních světel jsou hlavní z řady drobných změn.

Celkové hodnocení

3.5
Cena základního modelu 352 400,- Kč
Cena testovaného modelu 380 000,- Kč
+
Komfortní podvozek, dostatečná dynamika, výhodná akční cena.
-
Průměrné jízdní vlastnosti, nepřesné řazení, místo vzadu.

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Citroen C3 1.4 HDi (2013)
Technické informace:
Objem motoru 1398 cm3
Výkon 50 kW
Točivý moment 160 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 13,5 s
Spotřeba 3,8 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: