Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mini Cooper Cabrio: Vystrčené růžky

Test

Zejména v zatáčkovitých pasážích umí Mini Cooper Cabrio díky agilnímu podvozku vystrčit růžky. Na nějaké ďábelské orgie to však není.

Dvacet sekund a nebe nad hlavou mám volné. Plátěná střecha Mini Cooperu se vyskládala za zadní sedačky, stopky měřící čas, který posádka stráví jízdou bez střechy, se rozeběhly. Vyrážím. Hned po prvních pár zatáčkách se začnu usmívat, to když miník krásně, skoro až s přehnanou náruživostí, poslouchá pokyny volantu a „padá“ do zatáček. V tomhle ohledu působí podvozek suveréněji, než u nadupaných verzí, u nichž se výkon motoru více blíží limitům.

Automobily Mini Cooper Cabrio

Extravagantní, ale pro mini již dlouhodobě běžný interiér.

To u verze Cooper nehrozí. Atmosférická šestnáctistovka pod kapotou dává výkon 122 koní a ani 160 Nm vás do sedadel nezatlačí. Na klidnější ježdění s lehkým nádechem sportovna motor stačí, o moc více nečekejte. Auto tak na okolí působí jako větší dravec, než ve skutečnosti je. Kromě toho se omezenější dynamika a eleasticita promítá i do spotřeby - musíte stát na plynu trochu víc, než by se mi líbilo. Výsledkem je spotřeba mezi 7,5 až 8 l/100 km při mimoměstské normální jízdě.

Praktičnost nikdy nebyla součástí DNA vozů Mini a u kabrioletu je to samozřejmě ještě umocněné. Kufr s malým vstupním otvorem pojme tak akorát jednu střední tašku, zadní sedadla jsou spíše provizorní či vyloženě dětská a přes staženou střechu je dozadu omezenější výhled. Jenže přesto všechno mi můj prvotní úsměv na rtech během celé vyjíždky nezmizel. A to je přesně ten důvod, proč má Mini moje sympatie.

Automobily Mini Cooper Cabrio

Jako do tanku malý kufr s malým vstupem. Zkrátka mini.

Cena
Cooper Cabrio: 587 500 Kč
Testovaný vůz: 681 450 Kč

Automobily Mini Cooper Cabrio

Se střechou to u vody jaksi není ono. Sympatické je, že je plátěná.


Závěr

Za zábavným podvozkem trochu pokulhává dynamika motoru, který ani není kdovíjak úsporný, nicméně jako celek je mini bez střechy příjemným společníkem pro městské ježdění přes týden a pro výlet za město o víkendu.

Celkové hodnocení

3.5
+
design
agilita podvozku
řízení
městské rozměry
-
omezenější elasticita a dynamika
spotřeba
praktičnost
cena

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Mini Cabrio Cooper (2004)
Technické informace:
Objem motoru 1598 cm3
Výkon 88 kW
Točivý moment 160 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 10,5 s
Spotřeba 5,7 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: