Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën C3 1.6 VTi Exclusive: Oživení

Test

Citroën C3 prošel po třech letech výroby faceliftem a já vyzkoušel verzi s motorem 1.6 VTi.

Automobily Citroën C3 1.6 VTi Exclusive

C3 platí za cenově dostupného zástupce malých automobilů s důrazem na komfort odpružení. To ostatně dokazuje i faceliftovaná verze, která k nám dorazila s motorem o výkonu 120 koní. Tento benzinový motor najdete v kombinaci pouze s nejvyšší výbavou Exclusive, kde v základu nechybí nic pro vaše pohodlí: klimatizace, rádio ani zadní parkovací asistent.

Benzinový motor je běžný čtyřválec současnosti – touhou po otáčkách neoplývá, v nízkých otáčkách je trochu pomalejší a ve středních nabízí ze sebe to nejlepší. Spotřeba dosahuje kolem 6,5 l/100 km při kombinovaném ježdění dynamičtějším stylem. Výkon slibuje malému vozu dostatečnou dynamiku pro běžné jízdní situace.

Automobily Citroën C3 1.6 VTi Exclusive

Výhled oknem Zenith je působivý. Líbí se mi i ovládání vozu.

Na českých cestách potěší zejména podvozek, který se dá nazvat komfortní. Auto péruje velmi schopně, žádné prudké rázy do interiéru se nekonají, ani ostré výmoly nejsou problém, pouze v zatáčkách zadní náprava trochu uskakuje. Náklony karoserie jsou v normě, ale sedadla bohužel nedrží tělo a navíc nejsou pohodlná při delším cestování. Nelíbí se mi také vysoký posaz a špatný výhled přes klenutý A-sloupek.

Motor je fajn, ale řazení má dlouhé dráhy a je nepřesné. Za největší slabinu považuji řízení, které nenabízí kontakt s předními koly, je hodně citlivé, ale nepříliš přesné.

Automobily Citroën C3 1.6 VTi Exclusive

Sedadla vypadají dobře, ale jsou nepohodlná a vysoko umístěná.

Cenová politika je nastavena vstřícně: Citroën nabízí mnoho slev a navíc nabídku Cashback, v jejímž rámci vám při správně zvoleném financování automobilka vrátí část peněz zpět.

Cena
C3 1.6 VTi Exclusive: 387 400 Kč
Testovaný vůz: 398 000 Kč


Závěr

C3 je celkem elegantní autíčko do města, které potěší komfortem odpružení, motorem, osobitým stylem a cenou. Kdo hledá řidičské auto, půjde jinam, kdo jízdní vlastnosti (a řízení) moc neřeší, může se v omlazeném voze najít.

Celkové hodnocení

2.5
+
komfortní podvozek
přilnavost v zatáčkách
pružný motor
-
Řízení
řazení
sedadla
chybí progresivní účinek brzd
pouze pětikvalt

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: