Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Mokka 1.7 CDTi 4x4 Cosmo: Nafta do kávy?

Test

Pohledné malé SUV Opel Mokka jsme v redakci přivítali s nejvýkonnějším motorem i v nejvyšší výbavě, navíc vylepšené příplatky.

Automobily Opel Mokka 1.7 CDTI 4x4 Cosmo

Víc koní pod kapotou mokky měl kolega Vahala při testu verze s motorem 1.4 Turbo (140 k), ovšem bručivý turbodiesel 1.7 CDTi (připravují se modernější naftové verze) poskytne zase výrazně vyšší točivý moment 300 Nm. Ten je k dispozici v rozmezí 2000 až 2500 otáček a mokka je s ním skutečně svižná. Daní za to je však vyšší hluk v kabině, a to nejen při startu nebo akceleraci, ale víceméně při každé rychlosti. Je samozřejmě i úspornější než benzinová turboverze, ale v praxi tak o litr. Vzhledem k tomu, že naftová verze je nyní dražší o 45 000 Kč, tak tahle částka vystačí srovnávat spotřebu po více než 100 000 km.

Automobily Opel Mokka 1.7 CDTI 4x4 Cosmo

Interiér na jedničku, výhled přes sloupek tak za tři.

Fotograf měl za hledáčkem aparátu radost z efektních osmnáctipalcových kol, ale na sedadle spolujezdce ho již tak netěšila. Zřetelně snižují komfort podvozku, který jinak dobře kooperuje s přesným řízením. Jízdní vlastnosti jsou dobré a chování čitelné. Na silnici i v lehkém terénu jsem ocenil i pohon 4×4, který se připojuje hbitě a účinně.

Relativně úzký interiér nabízí všude dost místa nad hlavou a řidiči i nadhled na silnici, tedy s výjimkou výhledu šikmo vpřed a vzad. S velkým počtem tlačítek – zejména v nejvyšší verzi – problém však není, orientace je snadná. Vzadu si také nelze stěžovat, prostoru je zde dost, ale na zavazadelník ho už tolik nezbylo. Ještě že tvar kufru vylepšuje jeho využití.

Automobily Opel Mokka 1.7 CDTI 4x4 Cosmo

Opel praktičnost svých vozů zvyšuje výsuvným nosičem bicyklů.

Cena
Mokka 1.7 CDTi 4x4 Cosmo: 654 400 Kč
Testovaný vůz: 658 200 Kč

Automobily Opel Mokka 1.7 CDTI 4x4 Cosmo

Systém 4×4 funkční, velká silniční kola pohledná, ale nepraktická.


Závěr

Mokka se mi jeví jako auto spíš pro singles nebo dvojici než pro rodinu, ovšem efektní (ale méně přehledná) karoserie má šmrnc. Oceňuji dobré jízdní vlastnosti, účelnost interiéru i použití a kvalitní zpracování materiálů.

Celkové hodnocení

3.5
+
design
rozsah výbavy
kvalita zpracování
pozice za volantem
systém 4×4
-
výhled šikmo vpřed i vzad
nízkoprofilové pneu snižují komfort
hlučnost

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Opel Mokka 1.7 CDTI 4x4
Technické informace:
Objem motoru 1686 cm3
Výkon 96 kW
Točivý moment 300 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 9,4 s
Spotřeba 4,9 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: