Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW M135i xDrive: Nejmenší raketa

Test

Do arzenálu základní mnichovské modelové řady přibyla zbraň toho nejtěžšího kalibru. BMW M135i má jako jediný hot-hatch pod kapotou šestiválec. Čtyřkolka mu rozhodně neublížila.

Automobily BMW M135i xDrive

Poprvé jsme si M135i vyzkoušeli na rakouském okruhu Wachauring. Už tam jsme byli z tohoto auta doslova nadšeni. O to víc jsme se těšili, jak bude fungovat na našich rozbitých silnicích.

A funguje naprosto úžasně. Ze dvou nabízených verzí jsme měli k dispozici tu s pohonem všech kol xDrive, která se dodává jenom s osmistupňovým automatem. Pro puristy je to asi ta horší varianta, nicméně pro ně má BMW i klasiku s manuálem a pohonem zadních kol. Pro obě možnosti ale platí, že jsou pekelně rychlé. A to nejen v přímém směru, jako jiné současné mnichovské supervozy, ale i v zatáčkách. U BMW, zdá se, pochopili, že i s xDrivem by měla být radost z jízdy postavena o něco výš nad schopnost vyjet v zimě každý zasněžený kopec. M135i xDrive jede jako po kolejích, při výjezdu ze zatáčky pod plným plynem jen málokdy problikla kontrolka ESP. Právě i díky čtyřkolce není stabilizace zbytečně úzkoprsá. Samozřejmě ji lze i zcela vyřadit z činnosti.

Automobily BMW M135i xDrive

Standardní sportovní volant má tu správnou tloušťku věnce.

Klenotem vozu je i řadový přeplňovaný šestiválcový třílitr. Se svými 320 k a 450 Nm sice není nejvýkonnější jednotkou mezi hot-hatchi, ta je pod kapotou Mercedesu A 45 AMG (360 k/450 Nm), nicméně sytý zvuk i celkový charakter šestiválce jsou úžasné. Dech bere hlavně to, jak pod plným plynem ručička otáčkoměru doslova kmitá mezi 5500 a 6800 otáčkami. Šílenému tempu motoru totiž zdatně sekunduje vynikající osmistupňový automat. Takže než se člověk nadá, už se řítí okreskou rychlostí 180 km/h. Skvělé je i sportovní řízení nebo adaptivní, o 10 mm snížený podvozek. Jeho tlumiče skvěle kopírují profil vozovky, což ve vysokých rychlostech zajišťuje pocit, že máte auto plně pod kontrolou. A těch 19 000 korun, co tato opce stojí, je v celkové položce zanedbatelná částka.

BMW M135i xDrive stojí v základu 1 210 000 Kč, což je vzhledem k zážitkům hodně férová cena.

Automobily BMW M135i xDrive

Kultivovaný a relativně úsporný, byť bez špičky výkonu.

Cena
M135i xDrive: 1 210 000 Kč
Testovaný vůz: 1 678 900 Kč

Automobily BMW M135i xDrive

M135i xDrive je úžasně vyvážené auto, které ani se šestiválcem a pohonem všech kol není těžkopádné.


Závěr

Po BMW M3, které už se chystá do důchodu, jde jednoznačně o nejhravější a nejzábavnější sériové BMW. Navíc jeho cena není vzhledem k tomu, co nabízí, rozhodně přemrštěná. A líbí se mi, že BMW nabízí M135i jako zadokolku i čtyřkolku. Ať si každý vybere.

Celkové hodnocení

4.5
+
dynamika
jízdní vlastnosti
celková vyváženost
přesné a přímé řízení
rychlost řazení
přilnavost
-
chudší základní výbava
drahé příplatky
stísněný interiér

Tagy: bmw, bmw 1, M, 135i, xDrive
Nahoru

Komentáře

Autokatalog
BMW M135i xDrive 3dv. (2012)
Technické informace:
Objem motoru 2979 cm3
Výkon 235 kW
Točivý moment 450 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 4,7 s
Spotřeba 7,8 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: