Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mini Countryman JCW: V kombinéze

Test

Dědeček byl malinký a úspěšný v rallye. Countryman však povyrostl, ztloustl a kromě zdolávání rychlostních zkoušek je jeho koníčkem i nejnovější móda.

Automobily Mini Countryman JCW

Z interiéru Mini Countrymanu John Cooper Works asi stěží poznáte, že se jedná o vrcholný sportovní model. Obyčejné sedačky s nevýrazným bočním vedením, posuvná zadní lavice či veliký tachometr uprostřed palubní desky toho moc nenapoví. Drsnější vzhled zevnějšku již něco dává tušit, přesto byste tohle „maximini“ označili spíše za designový počin než za čistokrevný sportovní model. Na dálnici auto také moc nepřesvědčí, kromě vyššího hluku od kol a spotřeby (8,5 l na 100 km při striktním dodržování 130 km/h) vás nepotěší potápění přídě při brzdění a obecně slabší brzdná síla.

Automobily Mini Countryman JCW

Obyčejné sedačky a průměrné materiály. Interiér neohromí.

Přes to vše ale existuje místo, kde Countryman JCW přesvědčí – jmenuje se typická česká zaplátovaná a nerovná okreska. Náš kus se totiž zbavil pneumatik runflat s tvrdými bočnicemi a naladění podvozku je také lepší než u příbuzného Pacemanu Cooper S. Auto tak svým jízdním projevem připomíná Subaru Impreza první generace. Docela se naklání, ale sveřepě se drží asfaltu a nerovnosti nemají šanci jej rozhodit – překonává je s omračujícím nadhledem. Škoda, že pohon všech kol s lamelovou spojkou je zde spíše jako podpora trakce, než že by se podílel na jízdních vlastnostech jako u permanentních čtyřkolek.

Plusem je pak silný, charakterní, hbitě reagující motor s prskajícím výfukem (v režimu Sport) a jasnou výkonovou špičkou.

Automobily Mini Countryman JCW

Stádo 218 koní se má čile k světu, v tomto autě jsou ale nenasytní.

Cena
Countryman JCW: 895 000 Kč
Testovaný vůz: 1 009 000 Kč

Automobily Mini Countryman JCW

Závěr

Countryman JCW je na první pohled nesmyslná věc popírající název Mini. Má však své kouzlo na nerovných okreskách. Zaujme silný a charakterní motor. Horší je to se spotřebou (v průměru okolo 10 litrů), hlukem i kvalitou materiálů v kabině.

Celkové hodnocení

3.5
+
naladění podvozku na nerovnostech
motor
stylový vzhled
zvuk výfuku
-
větší hluk od kol
malá nádrž v poměru ke spotřebě
slabší brzdy

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Mini Countryman John Cooper Works (2010)
Technické informace:
Objem motoru 1598 cm3
Výkon 160 kW
Točivý moment 300 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 7 s
Spotřeba 7,4 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: