Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota Auris Hybrid Style: Nadějný počin

Minitest

Hybridní ústrojí v aurisu funguje velmi dobře a dosahuje i příznivé spotřeby. Má ale Toyota šanci oslovit zákazníky sahající po dieselech?

Automobily Toyota Auris Hybrid Style

Atmosférická osmnáctistovka společně s elektromotorem produkuje systémový výkon 100 kW. Aurisu poskytuje slušnou dynamiku, vzdor výkonu na úrovni dvoulitrových dieselů však konkuruje jen šestnáctistovkám. Působí ale podstatně hbitěji než stejné pohonné ústrojí v Priusu+ a ochotně zrychluje i v rychlostech přes 130 km/h. Při ustálené jízdě do cca 70 km/h se často uplatňuje pouze elektromotor. Potěšila nás spotřeba, která není moc citlivá na styl jízdy a pohybuje se mezi 5,5 a 6 l/100 km.

Přes vyšší hmotnost (1470 kg) se i hybridní auris chová na silnici naprosto vzorně. Přimět pneumatiky k pískání a kola přední nápravy k opuštění vytyčeného směru jízdy si žádá hodně hrubé chování. Na horším povrchu je ale vůz „prkennější“ a méně komfortní než golf či focus. Řízení sice patří spíše mezi dobrý průměr, přesto je povedené. Silnou stránkou není interiér, který zejména vzadu nenabízí příliš místa, omezující je zejména panoramatická střecha.

Automobily Toyota Auris Hybrid Style

Základem hybridu je benzinová osmnáctistovka, spolu s elektromotorem vyprodukuje výkon 100 kW.

Akční cena 539 900 Kč za plně vybavenou verzi Style nezní úplně špatně, dovybavený Golf 1.6 TDI Highline (od 482 900 Kč) vyjde ale levněji a dynamikou i spotřebou auris překonává.

Cena
Auris Hybrid Style: 609 900 Kč
Testovaný vůz: 678 000 Kč

Automobily Toyota Auris Hybrid Style

Perleťová bílá je určena speciálně pro hybrid, připlácí se za ni 21 600 Kč.


Celkové hodnocení

3.5
+
příjemná ovladatelnost
solidní spotřeba
využitelnost provozu čistě na elektřinu
-
nízká nejvyšší rychlost
hluk při vytáčení
vyšší cena

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Toyota Auris 1.8 HSD (2013)
Technické informace:
Objem motoru 1798 cm3
Výkon 73 kW
Točivý moment 142+207 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 10,9 s
Spotřeba 3,8 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: