Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi A3 Sportback 2.0 TDI Ambition: Na peníze nehleď

Test

Audi si nechá za novou A3 dobře zaplatit. Již předchozí testy však ukázaly, že jde o jedno z nejlepších aut v nižší střední třídě. S verzí Sportback pak získáte ještě o špetku lepší praktičnost.

Automobily Audi A3 Sportback 2.0 TDI Ambition

Druhý pár bočních dveří, patnáct litrů objemu zavazadlového prostoru a trochu místa na zadních sedačkách navíc. Ne, A3 Sportback opravdu není žádný kombík, za příplatek 25 000 Kč oproti třídveřovému hatchbacku dostanete... no, inu, pětidveřový hatchback. Stále to však bude dobře vypadající auto, o styl se dveřmi navíc nepřijdete.

Automobily Audi A3 Sportback 2.0 TDI Ambition

Zploštělý volant při manévrování vadí, jinak je interiér velmi kvalitní a příjemný.

Nejspíše se budu opakovat, ale interiér nové A3 je jednoduše vynikající. Relativně minimalistický, avšak stylový, přehledný a výborně zpracovaný. Celkově zde tedy máme hodnotně vypadající auto, a to jak zevnitř, tak zvenku, které je napěchované výbavou. Radarový tempomat, čtení dopravních značek, navigace či automatické parkování. To vše a mnoho dalších doplňků zvyšují cenu vozu až na částku přes 1 160 000 Kč. O to víc zamrzí, že za tolik peněz nejsou v autě přítomny prvky známé z neprémiových modelů jako jsou natáčecí světlomety či parkovací kamera, ale chybí i jinak běžné věci jako nastavování bederní opěrky řidiče či výklopná středová loketní opěrka pro cestující vzadu.

Pod kapotou je přitom docela běžný dvoulitrový turbodiesel o výkonu 150 koní spřažený s přesnou šestistupňovou manuální převodovkou. Motor je trochu hlučnější, silně zatahuje od 1600 otáček a nemá smysl ho točit. Spotřeba se pohybuje od pěti do sedmi litrů, zázraky napsané v papírech rozhodně nečekejte. Plusem A3 je podvozek. V dříve testované vezi 1.4 TFSI na sedmnáctipalcových kolech bylo auto pohodlnější i obratnější, také sportback s TDI však přesvědčí velmi dobrou přilnavostí, ovladatelností a kontrolou pohybu karoserie.

Automobily Audi A3 Sportback 2.0 TDI Ambition

Osmnáctipalcová kola Dynamic a červená barva Misano dělají z A3 na pohled atraktivní vůz. Nic pro introverty.

Vyšší cena je u A3 Sportback vidět jak na zpracování auta, tak na použitých materiálech i jízdních vlastnostech. Je pouze na vás, jestli ji akceptujete, anebo dáte raději přednost levnějším vozům i z vlastních řad koncernu VW. Chybu neuděláte tak jako tak.

Cena
A3 Sportback 2.0 TDI Ambition: 685 700 Kč
Testovaný vůz: 1 162 794 Kč

Automobily Audi A3 Sportback 2.0 TDI Ambition

Závěr

Pokud si za novou A3 Sportback můžete dovolit utratit své peníze, získáte vyladěný a kvalitní vůz. Otázkou je, jestli příplatek oproti kupříkladu Volkswagenu Golf není příliš velký. Dvoulitrové TDI by mohlo být tišší, jízdní vlastnosti jsou však výborné.

Celkové hodnocení

4
+
jisté jízdní vlastnosti
kvalita zpracování
hodnotný a přehledný interiér
-
hlučnější motor
vyšší cena
chybějící nastavení bederní opěrky

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Audi A3 Sportback 2.0 TDI 150 hp (2013)
Technické informace:
Objem motoru 1968 cm3
Výkon 110 kW
Točivý moment 320 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 8,7 s
Spotřeba 4,2 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: