Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën DS3 Cabrio 1.6 THP: Stylově s bonusem

Jízdní dojmy

Citroën DS3 Cabrio jezdí stejně dobře jako uzavřený model a navíc je až na jednu výjimku také tak praktický. Je tedy nějaký důvod nedat mu před běžnou verzí přednost?

Automobily Citroën DS3 Cabrio 1.6 THP

Atraktivní design a dobré jízdní vlastnosti spolu s možností individualizace, to je podle Citroënu to, proč si zákazníci model DS3 kupují. Za tři roky se jej prodalo již 200 000 kusů a městské auto tak táhne prodeje celé řady DS, byť u nás je oblíbenější větší DS4. To by se však mohlo změnit, jelikož nyní přichází DS3 kabrio, která nabízí ještě více individualizace a atraktivního vzhledu, aniž by to bylo na úkor jízdních vlastností.

Automobily Citroën DS3 Cabrio 1.6 THP

Plně pětimístné kabrio se v této třídě nevidí, navíc se sklopnými sedačkami.

Na cestě se totiž auto zejména ve verzi 1.6 THP chová stále velmi dobře. Lehké kabrio (1156 kg), které je pouze o 25 kg těžší než běžná DS3, se nekroutí, nadšeně míří přídí na apexy zatáček a zapojuje do zatáčení i zadní nápravu. Motor pak působí dostatečně silně, ačkoliv zátah otupuje dlouhé zpřevodování. Jedná se však o kultivovanou jednotku s lineárním přísunem výkonu. Přidejte k tomu přesnou šestistupňovou převodovku s krátkými drahami a máte překvapivě zábavnou kombinaci, přitom stále s nebem nad hlavou!

Je tedy pravda, že ono nebe si užijí hlavně cestující vzadu, kteří tam mohou být až tři. Ne že by vám vítr nečechral vlasy, ale zážitek z klasického kabrioletu nečekejte. Na druhou stranu klasický kabriolet také nebude pětimístný s dostatečným prostorem pro dva cestující vzadu a sklopnými opěradly. Ta se vám mohou hodit, jelikož kufr má sice objem 245 litrů, nejvíce v této třídě vozů, ale vstupní otvor do něj je velmi nízký, zhruba tak na kufry, které si ještě můžete vzít s sebou na palubu letadla.

Automobily Citroën DS3 Cabrio 1.6 THP

Interiér je stejný jako u běžné DS3. Můžete mít i sedačky z modré kůže. Řidič však sedí příliš vysoko.

Pokud chcete otevřít víko zavazadlového prostoru, které se posouvá nahoru, a máte střechu staženou úplně dolů, tak ta automaticky vyjede do druhé polohy, která je navíc praktičtější, jelikož se natáhne zadní okno a vy již vnitřním zpětným zrcátkem konečně vidíte, co se děje za vámi. Samotná střecha pak je v nabídce černá, modrá či s monogramem DS. Manipulovat s ní můžete až do rychlosti 120 km/h, což je rozhodně praktické.

Na silnici poznáte DS3 kabrio na první pohled pouze zezadu, má totiž LED zadní světlomety, chromovanou lištu pod hranou zadního okna, které je navíc menší než u běžné DS3. Otázkou zůstává, jakou cenu bude u nás tohle kabrio mít.

Automobily Citroën DS3 Cabrio 1.6 THP

Na střeše můžete mít tři druhy plátna. Údajně jsou z Německa či USA.


Závěr

Praktičnost omezuje pouze malý vstupní otvor do zavazadlového prostoru. Hledí však někdo u kabrioletu na praktičnost? DS3 Cabrio 1.6 THP je zábavný automobil, který dobře vypadá a nabízí prostorný interiér. Konečně atraktivní posílení řady DS!


Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Citroen DS3 Cabrio 1.6 THP
Technické informace:
Objem motoru 1598 cm3
Výkon 115 kW
Točivý moment 240 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 7,4 s
Spotřeba 5,9 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: