Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat Toledo 1.2 TSI Reference: Česko-španělský slovník

Test

Porozumějí Češi španělskému výkladu „levného“ globálního vozu? Mohli by, toledo je v některých ohledech lepší než rapid. Musí ale srazit cenu, jinak nebude mít šanci.

Automobily Seat Toledo 1.2 TSI Reference

Toledo, nebo rapid? Otázka, před kterou možná stojí (nebo spíš stála) řada zájemců, kteří původně uvažovali o rapidu. Škodovka ji totiž prozatím nejspíše vyřešila, když rapid podstatně zlevnila, resp. přišla s akční cenou od 269 900 Kč. Ještě v půlce ledna ale stál základní rapid (u kterého do ceny promítli zvýšení DPH) totéž, co toledo – 292 900 Kč. V tu chvíli mluvila řada věcí pro toledo – nebude na českých silnicích takovou „tuctovkou“, splývavější záď vypadá sportovněji a subjektivně působí toledo jistěji i na silnici.

Rozdíly ani nejsou nijak výrazné a toledo hodnotíme stejnou známkou jako rapid. Toledo nabízí o něco komunikativnější řízení s tužším naladěním, na druhou stranu se do něj v zatáčkách na špatném povrchu přenášejí rázy. Přitvrdilo i pérování a toledo se tak do zatáček vrhá s o něco větší jistotou. V extrému jsou na tom ale obě auta podobně, byť se rapid nepatrně více naklání. Komfort tlumení je zejména na 16“ kolech s nízkým profilem 45 poměrně omezený, seatu to ale zákazníci spíše odpustí než škodovce.

Automobily Seat Toledo 1.2 TSI Reference

Splývavější záď pobere totéž, co u rapidu (0,550 m3), vstupní otvor je velkorysý.

V interiéru se toho oproti rapidu moc nezměnilo, záplava tvrdých plastů hezky ani hodnotně nevypadá, k lepšímu dojmu ale přispívá příjemně tvarová hlavice řadicí páky a výrazněji tvarovaný volant s multifunkčním ovládáním à la šestá generace golfu – zdánlivé maličkosti, které ale udělaly docela dost. Zbytek je 1:1 včetně velkého místa pro nohy zadních cestujících, obřího zavazadelníku (0,550 m3), ale i nesklopných sedáků (nevznikne tak rovná ložná plocha).

Testovaná 1.2 TSI/63 kW je stejně jako v rapidu ještě ze starší řady EA111 s řetězovým rozvodem a osmi ventily. V praxi je velmi příjemná, zatahuje od 1400/min a běžně ji není nutné přehnaně točit. Na dálnici (3000/min) spálí kolem 6,5 l/100 km a v závislosti na stylu jízdy se většinou odchyluje do jednoho litru na obě strany. Vzhledem k vysokým přepravním možnostem je lepší volbou silnější, 77 kW verze, ale ani slabší z obou jednotek nezklame.

Automobily Seat Toledo 1.2 TSI Reference

Ovládání na volantu z minulého golfu a mohutná hlavice řadicí páky zlepšují dojem z interiéru.

Největší problém toleda je cena, poté co rapid zlevnil, mělo by to samé co nejrychleji udělat i toledo. Tím spíše, když moderní a atraktivně vypadající leon je se stejnou výbavou a 1.2 TSI levnější (334 900 Kč vs. 318 900 Kč).

Cena
Toledo 1.2 TSI Reference: 334 900 Kč
Testovaný vůz: 347 900 Kč

Automobily Seat Toledo 1.2 TSI Reference

Díky odlišně tvarované přídi si toledo s rapidem nespletete. Xenony se nenabízejí ani do jednoho.


Celkové hodnocení

3
+
prostornost vzadu
velký a dobře přístupný zavazadelník
příjemný motor
-
tvrdší pérování
lacinější interiér
chybí akční cena

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Seat Toledo 1.2 TSI 86 hp (2012)
Technické informace:
Objem motoru 1197 cm3
Výkon 63 kW
Točivý moment 160 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 11,8 s
Spotřeba 5,1 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: