Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+

Test

Outlander se představuje již ve třetí generaci. I tak bohužel působí poněkud zastarale, speciálně po jízdní stránce.

Automobily Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+

Snaha se cení, ovšem nesmí se její většina investovat do ekologického uvědomění, to se pak totiž evidentně může stát, že výsledek neohromí. K dobru hned několika zelených tlačítek v interiéru je nutno přičíst, že outlander je opravdu úsporný. Mimo město si vystačí s necelými pěti litry, na dálnici odebírá na svoji velikost takřka fenomenálních 6,4 l/100 km. Avšak ve městě mu 10,2 l/100 km (stop-start za celý test sepnul třikrát) kazí průměr na výsledných, ovšem stále dobrých 7,4 litru.

Automobily Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+

Diesel umí být až nečekaně úsporný v dálničním provozu.

Interiér je velmi rozměrný, prostoru je vpředu mnoho, vzadu možná i nadbytek. Stejně tak kufr je obrovský. Na druhou stranu v kabině najdete celou řadu ergonomických přehmatů (tlačítko menu schované pod volantem, pozice řadicí páky atd.). Měkce čalouněné a rozměrné sedačky mají aretaci s velkými odstupy, takže se vám nemusí podařit nalézt dobrou pozici, absence bederní opěrky pak dokoná dílo zkázy vašich zad.

To jsou subjektivní kategorie, ale špatné zprávy mám i z objektivních. Převodovka je velmi nepřesná, za studena zadrhává a stane se, že i „spočítáte zuby“. Jízdní stabilita také není dobrá. Auto sice drží, ale karoserie se stále hýbe v zavěšení a nebudí důvěru. Uklidní se až na dálnici, kde dobře drží přímý směr.

Automobily Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+

Interiér okouzlí prostorem, ale ozývají se z něj pazvuky.

Outlander se prodává za poměrně vstřícné ceny, to ovšem neznamená, že by se jeho interiéru dala odpustit celá plejáda pazvuků, které vydává.

Cena
Outlander 2.2 DI-D Intense+: 849 900 Kč
Testovaný vůz: 889 057 Kč

Automobily Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+

Výraznější design se vám líbit může a nemusí, faktem je, že outlander má „klasicky správné“ proporce.


Závěr

Třetí generace outlanderu sice má poměrně lákavou cenovku a nabídne spoustu prostoru, ale po jízdní stránce se řadí k podprůměru. Pazvuky v interiéru jsou v této třídě neakceptovatelné. Plus dostává za komfort a spotřebu na dálnici.

Celkové hodnocení

2.5
+
silný
kultivovaný a relativně úsporný motor
prostor pro posádku i zavazadla
-
nepřesná převodovka
jízdní vlastnosti
kvalita interiéru
ergonomie

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: