Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Subaru Outback 2.5i Comfort: Hon na lišku

Minitest

Subaru nalíčilo novou návnadu. Outback má nový motor, větší mlhovky a řadu dalších vylepšení.

Automobily Subaru Outback 2.5i Comfort

Outback se opět více odlišil od modelu Legacy. Má novou masku chladiče a rozměrnější mlhovky. Novinkou je i další generace ležatého čtyřválce s protiběžnými písty, opět o objemu 2,5 l. Je o 2 kW výkonnější a také úspornější.

Automobily Subaru Outback 2.5i Comfort
Spolupracuje výhradně s novou převodovkou CVT, a to harmoničtěji než předchozí provedení. Spotřeba se nadále pohybuje okolo 8,5 l/100 km, ve městě i o dva litry výše. Jedná se přece jen již o velký vůz.

Na silnici outback působí díky upravenému podvozku ještě suverénněji. Ovládá se lehce a posádce zajišťuje v prostorném interiéru komfortní svezení. Jinak skvělou trakci ale negativně ovlivňují zimní pláště Bridgestone Blizzak M+S.

Automobily Subaru Outback 2.5i Comfort

Elektronická parkovací brzda je na středovém tunelu lépe po ruce.

Dále se zlepšilo i provedení interiéru. Pokrokem je přesunutí elektronické parkovací brzdy z prostoru vlevo vedle volantu na středový tunel. Audiosystém a navigace komunikuje v češtině a přístroje působí luxusněji. Infodisplej mezi nimi zobrazuje ujetý čas; spotřebu a další hodnoty jsou nadále v tom navrch palubní desky s anachronickým přepínáním kolíčky. Japonci asi nechtěli vystřílet všechen prach naráz, hon na lišku tak může pokračovat.

Cena
Outback 2.5i Comfort: 999 000 Kč
Testovaný vůz: 1 000 500 Kč

Automobily Subaru Outback 2.5i Comfort


Celkové hodnocení

3.5
+
trakční schopnosti
prostorný interiér
ovladatelnost
bohatá výbava
kultivovaný motor
-
ovládání palubního počítače
vyšší cena
pevně dané výbavy

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: