Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Jetta 1.6 TDI Comfort Edition: Uspokojí

Test

Jetta je původem zaoceánský model, ale se střízlivým TDI dobře sedí i spořivé Evropě. Novinkou je akční výbava.

Automobily Volkswagen Jetta 1.6 TDI Comfort Edition

Marketingová oddělení automobilek se snaží potenciálním zákazníkům ozřejmit, že kompaktní sedan je přesně to, co chtějí, a že poptávka po nich v Evropě v blízké budoucnosti rapidně poroste. Tato karosářská varianta si již svým evropským boomem prošla, nyní je aktuální v Číně, Rusku a tradičně v USA, takže proč nezkusit přesvědčit ty konzervativnější z Evropanů a neprodat jim původně jinam cílené zboží? Nemám nic proti, pokud jde o kvalitní produkty. A tím jetta je.

Automobily Volkswagen Jetta 1.6 TDI Comfort Edition

Interiér vyhlíží solidně, při bližším zkoumání narazíte na lacinější materiály, zpracování vady nemá.

Na rodný list z USA poukazují některé detaily, například designově ztvárněné části předních světel. Škarohlíd by řekl, že jsou to záslepky po oranžových pozičkách a že šetřit se zkrátka musí. Ono musí, ale jak kde. Například motor 1.6 TDI s výkonem 105 koní není žádný dravec, zato šetřit umí. Ve městě považujte za horní hranici spotřeby 6,5 litru, ale spíše se dostanete k šesti. Mimo město není problém prolomit pětilitrovou hranici i bez velké snahy, průměr se ustálil na 5,4 l/100 km. Jetta šetří za vás... a VW na vás. Úspory jsou patrné především v interiéru, který nedosahuje kvalit odcházejícího golfu. Na pohled je takřka identický, materiály jsou ale levnější. Tradiční kritika směřuje k zastarávajícímu infotainmentu. Je sice přehledný, nicméně věk se pozná, což lze akceptovat do chvíle, kdy se podíváte do katalogu příplatků.

Oceňuji ovšem vyměněnou zadní nápravu, která dělá z jetty jízdně zcela evropský vůz s velmi příjemně komfortním podvozkem. Posilovač řízení má konstantní odpor, dráhy i chod pětikvaltu s (místy trochu protivně) dlouhými stupni zaslouží pochvalu. Volkswagen se rozhodl v době nástupu nového, solidně vybaveného a cenově dostupného golfu napomoci potenciálním kupcům modelu Jetta s rozhodováním a poněkud kompenzovat tradičně dražší příplatkové položky.

Automobily Volkswagen Jetta 1.6 TDI Comfort Edition

Diesel je relativně kultivovaný a úsporný. Síly ovšem nemá na rozdávání.

Nová výbava Comfort Edition je obsáhlejší než Comfortline a přitom s totožnou motorizací levnější o 22 000 Kč. Chcete-li veskrze důvěryhodný úsporný sedan, můžete nyní uspořit i při nákupu.

Cena
Jetta 1.6 TDI Comfort Edition: 439 900 Kč
Testovaný vůz: 482 400 Kč

Automobily Volkswagen Jetta 1.6 TDI Comfort Edition

Design bez výstřelků a s nádechem elegance dělá vozu dobrou službu.Závěr

Sedany jsou z principu volbou konzervativnějších lidí, v jettě najdou kvintesenci svého vkusu. Ceny bohužel plně neodpovídají stárnoucím detailům a interiéru, který by zasloužil více péče. Jinak není vzhledem k aspiracím co zásadního vytknout.

Celkové hodnocení

3.5
+
nízká spotřeba
nezáludné jízdní vlastnosti
objemný kufr
-
některé materiály v interiéru
ceny příplatkových prvků

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: