Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Clio R.S. 2.0 16v Red Bull Racing RB7

Minitest

Renault chce naplno využít své partnerství s týmem formule 1 Red Bull Racing a na oslavu zisku loňského titulu Mistra světa připravil pro model Clio R.S. speciální limitovanou edici RB7.

Automobily Renault Clio R.S. 2.0 16v Red Bull Racing RB7

Clio R.S. Red Bull Racing RB7 je další z řady limitovaných edicí postavených na základě tohoto výjimečného ostrého hatchbacku. Tahle edice vznikla na počest obhajoby loňského vítězství týmu formule 1 Red Bull Racing v seriálu mistrovství světa a její jméno je označení vítězného monopostu, do něhož Renault dodává motory (odběratelem jeho jednotek jsou ještě týmy Lotus a Caterham).

RB7 na první pohled poznáte podle kontrastu černé metalízy a ve žluté barvě Sirius vyvedených vnějších zpětných zrcátek, aerodynamické lišty F1 v předním nárazníku a zadního difuzoru. Ten zde není jenom pro okrasu, ve vysokých rychlostech zvyšuje přítlak na zadní nápravu až o 40?kg. Poznávacím znakem je střecha polepená motivem šachovnice a loga Red Bull na bocích dveří.

Automobily Renault Clio R.S. 2.0 16v Red Bull Racing RB7

Atmosférický dvoulitr je pružný, má sytý zvuk točí přes 7500 ot/min.

Výhradně pro RB7 jsou určená černě lakovaná 18“ kola Interlagos (+4100 Kč), která odhalují rudě lakované třmeny Brembo. Ty jsou neklamným znamením toho, že tohle auto má přitvrzený podvozek Cup. To je dobrá, ale i špatná zpráva. Na nerovném povrchu totiž umí dát clio do zad přes skořepinová sedadla hodně tvrdé šťouchance a také ostrá jízda po hodně hrbolatém povrchu vyžaduje pevné sevření skvělého volantu. Na druhé straně je R.S. Clio skutečný sportovní automobil, u kterého mu to odpustíte. Obzvláště když ho pořádně protáhnete po kvalitních klikatých zatáčkách, kde naplno vynikne fantastický podvozek s přední nápravou s oddělenou těhlicí (do řízení se nepřenášejí žádné rušivé síly) a úžasný atmosférický dvoulitr. Ten i díky krátkému zpřevodování krásně táhne z nízkých otáček a velmi ochotně se i vytáčí. Mezi 5500 až 7500 ot/min se promění v opravdového ďábla s nádherným mechanickým zvukem. Jeho spotřeba se pohybuje od osmi do jedenácti litrů.

Cena
Clio R.S. 2.0 16v Red Bull Racing: 589 900 Kč
Testovaný vůz: 706 900 Kč

Automobily Renault Clio R.S. 2.0 16v Red Bull Racing RB7


Závěr

Jen těžko dnes najdete jízdně suverénnější a zábavný malý hatchback. Na špatné silnici z vás sice vytřese duši a také na dálnici by si zasloužil delší šestku, na trochu kvalitnějším povrchu ale sedí jako přilepený. V této edici navíc i skvěle vypadá.

Celkové hodnocení

5
+
pružný a krásně znějící motor milující otáčky
suverénní jízdní vlastnosti
-
na špatné silnici hrozný komfort pérování
krátká šestka

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: