Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet Malibu 2.4 AT LTZ

Test

Tradiční americký model Chevrolet Malibu přijíždí oklikou přes Jižní Koreu i k nám. Superbu navzdory.

Automobily Chevrolet Malibu 2.4 AT LTZ

Nástupce modelu Epica je delší a širší než superb. Osazenstvo si v něm na nedostatek místa rozhodně stěžovat nebude. Příjemným překvapením je přirozená poloha za volantem. Trochu horší je to s kvalitou některých materiálů, naopak dotykový displej inforozhraní má kvalitní grafiku, ale bohužel korejsky specifické pojetí. Sedadla jsou pohodlná, čalounění ale působí lacině.

Zatím jediný nabízený motor, zážehový čtyřválec 2,4 l/123 kW (v druhém pololetí ho doplní diesel) potěší kultivovaností a dobrým odhlučněním. Ve spojení se šestistupňovým „automatem“ (příplatek 50 000 Kč) je dynamika podprůměrná, stejně jako spotřeba. Na volné silnici lze dosáhnout 9 l/100 km, ve městě ale počítejte s dvanácti.

Automobily Chevrolet Malibu 2.4 AT LTZ

Poloha za volantem je přirozená, ergonomie ale „kulhá“.

Na silnici se tento velký chevrolet chová velmi jistě, má účinné brzdy a přesné řízení. Na 18“ kolech jsou nerovnosti znát přibližně stejně jako u superbu. Výbava je korejsky bohatá. Tolik plechu a prostoru za takové peníze jinde nenajdete. Porovnatelný Superb Elegance 1.8 TSI/118 kW s DSG přijde minimálně o dvě stě tisíc Kč dráž. Až bude k dostání diesel, akcie malibu výrazněji stoupnou.

Cena
Malibu 2.4 AT LTZ: 604 990 Kč
Testovaný vůz: 692 990 Kč

Automobily Chevrolet Malibu 2.4 AT LTZ

Camaro bylo inspirací kromě přístrojů i v případě koncových světel.


Celkové hodnocení

3.5
+
poměr ceny a užitné hodnoty
kultivovaný motor
prostorný interiér
-
lacinější detaily
spotřeba
omezená konfigurovatelnost

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: