Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai i30 Kombi 1.6 GDI Trikolor

Test

Jaká je pravděpodobnost, že i30 kombi ohrozí dominantní postavení octavie? Po testu moderní zážehové šestnáctistovky GDI víme, že rozhodně není nulová. To, že hyundai uzme zákazníky ostatním konkurentům, považujeme za jev (téměř) jistý.

Automobily Hyundai i30 Kombi 1.6 GDI Trikolor

O celkově vysokých kvalitách a vyváženosti druhé generace jsme se přesvědčili už několikrát, nyní přišla na řadu oblíbená verze kombi. Ostře sledovaný parametr, objem zavazadelníku, činí u hyundaie 0,528/1,642 m3. S jedničkou na českém trhu, Octavií Combi, se tak stále měřit nemůže (0,605/1,655 m3), ve srovnání s ostatními konkurenty se jedná o solidní hodnotu. Oceníte ale dobrý přístup i po vzoru octavie samočinně stahovací roletku. Byť ta se nám během testu při přejezdu nerovností jednou zasunula sama. V rámci paketu Style (60 000 Kč) pak také dostanete posuvný fixační systém.

Automobily Hyundai i30 Kombi 1.6 GDI Trikolor

Zavazadelník potěší přístupem, objemem se ale octavii rovnat nemůže.

Díky delší střeše má kombi oproti hatchbacku výhodu v dostatku místa vzadu nad hlavou. Nyní tak nemají problém ani pasažéři s výškou kolem 190 cm. Příjemným zjištěním bylo, že zadní okna lze úplně stáhnout, což octavie neumí a překvapivě to nesvede ani spřízněný nový cee’d kombi. Prostor pro nohy odpovídá „krátké“ verzi a v rámci třídy patří mezi ty nejlepší.

Za volantem se cítíte velmi příjemně, místa je ve všech ohledech dostatek, chválíme zejména úzké provedení středového panelu s velkým odkládacím prostorem. Rozmístění ovladačů je intuitivní, jen tempomat je nutné zapínat po každém nastartování znovu a otočný spínač světel na levé páčce si občas nechtěně přepnete při zapínání blinkrů.

Automobily Hyundai i30 Kombi 1.6 GDI Trikolor

Atraktivnost interiéru zvyšuje příplatkový dotykový displej, přístroje jsou přehledné.

Pod kapotou kombíku v módní hnědé metalíze pracovala moderní jednašestka s přímým vstřikováním benzinu a s nadstandardním výkonem 99 kW. Na rozdíl od nízkoobjemových turbomotorů jí sice chybí razantní nárůst točivého momentu, zato ale neúnavně táhne až do vysokých otáček a díky kratšímu zpřevodování je dostatečně pružná. Šestka by mohla být klidně delší, řadit ji lze už v padasáti (1300/min), přičemž na čtyřku točíte v tu chvíli jen o 300/min více. Na dálnici se při tuzemském limitu na nejvyšší stupeň dostanete na 3500/min a spotřeba (7,6 l/100 km) je vyšší než například u 1.2 TSI, které umí jezdit i o litr „levněji“. Podobná situace je i ve městě. Přesto i GDI umí být úsporné, mimo města a dálnice jsme se bez problémů drželi do 6 l/100 km. Celkový průměr v klidněji zajetém testu s nezajetým vozem se ustálil na 6,6 l/100 km.

Podvozku svědčí kombinace se 16“ koly, na kterých je vůz velmi komfortní, ale zároveň i jistý. Vyváženým chováním připomíná golf a chybí mu snad jen lepší utlumení hluku od kol, který v kontrastu s pečlivě utlumeným motorem vyniká více než u volkswagenu. Precizní je řazení manuální převodovky, naopak řízení tak dokonalé jako u konkurence není, oproti větší i40 ale nepůsobí tak uměle a radost z jízdy nekazí.

Automobily Hyundai i30 Kombi 1.6 GDI Trikolor

16“ kola jsou ideální volbou, vyhoví nárokům na komfort i při svižné jízdě.

Cenový příplatek oproti hatchbacku je u výbavy Trikolor 15 000 Kč (u základní Entry 10 000 Kč). S motorem 1.6 GDI zaplatíte minimálně 370 990 Kč. Připlácí se především za dva výbavové balíčky Style (samočinná klimatizace, velký displej, 16“ litá kola, parkovací a dešťová čidla, startovací tlačítko) a Premium (navíc kožené čalounění, 17“ litá kola, xenony). Navigace přijde na 25 000 Kč. Srovnatelná Octavia Combi 1.2 TSI Ambition Czech Edition stojí od 438 900 Kč a cenovou výhodu si i30 zachovává i oproti v základu lépe vybavenému Méganu Grandtour 1.2 TCe (437 900 Kč).

Cena
i30 Kombi 1.6 GDI Trikolor: 370 990 Kč
Testovaný vůz: 468 990 Kč

Automobily Hyundai i30 Kombi 1.6 GDI Trikolor

Chromované doplňky na přední masce a na boku jsou v paketu Style (60 000 Kč)Celkové hodnocení

4
+
naladění podvozku
precizní řazení
tichý a výkonný motor
kvalitní zpracování
-
(Ne)možnost individualizace výbav
spotřeba ve městě

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Hyundai i30 Kombi 1.6 GDI (2012)
Technické informace:
Objem motoru 1591 cm3
Výkon 99 kW
Točivý moment 164 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 10,2 s
Spotřeba 6,2 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: