Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Land Rover Discovery 3.0 SDV6

Test

Majestátní karoserie, královský posaz za volantem. Vrcholná verze Land Roveru Discovery dospěla tam, kde ještě nedávno vládl Range Rover.

Automobily Land Rover Discovery 3.0 SDV6 HSE

Po efektních diodách a kvalitnějších plastech následují nové motory, převodovky a prvky výbavy. Nejvýkonnějším motorem u discovery je posílená verze třílitrového vidlicového biturbo šestiválce. Nese označení SDV6 a nahrazuje dřívější nejvýkonnější provedení motoru TDV6. Oproti němu disponuje při

188 kW o 8 kW vyšším výkonem a stejně masivním točivým momentem 600 Nm. Parťáka mu dělá nová osmistupňová samočinná převodovka, jejíž kotouček působí v kontextu s chlapácky tlustým věncem volantu téměř až zženštile. Motor se většinu času převaluje v rozmezí otáček 1500 až 2000/min. Je to kultivovaný společník, kterému převodovka poskytuje dobré služby.

Automobily Land Rover Discovery 3.0 SDV6 HSE

Uvnitř discovery působí hodnotně, luxusu Range Roveru ale přece jen nedosahuje.


Discovery je pěkný pořízek. Téměř 2,6 tuny je hodně i na takto velký off-road. Při jízdě vám ale hmotnost vysoká nepřijde. Výkon brzd se zdá dostatečný a řízení umožňuje s mohutným vozem až překvapivě přesně a rychle manévrovat. Z klidu na stovku tato „krabice“ zrychlí za výborných 9,3 sekund a s ohledem na to se nezdá nadsazená ani průměrná spotřeba na úrovni 10,5 l/100 km.

Do kabiny se je třeba doslova vyšplhat, odměnou za to je výborný výhled. Karoserie je relativně dobře přehledná. Z příplatkových prvků u jinak bohatě vybavené verze HSE lze doporučit kamerový systém, který umožňuje sledovat okolí vozu do všech stran. Přijde sice na nemalých 40 780 Kč, oceníte ho i při jízdě v terénu a tažení přívěsu.

Standardně dodávané vzduchové pérování zajišťuje vysoký cestovní komfort. Přes královský rozvor je nabídka místa pro nohy cestujících na druhé řadě sedadel jen průměrná. Sedadla ale vynikají pohodlím.

Automobily Land Rover Discovery 3.0 SDV6 HSE

Na pohodlná sedadla se je nutné vyšplhat.

Disco vždy kralovalo v terénu, a nejinak je tomu díky vyspělému systému pohonu všech kol a nastavitelnému podvozku i dnes. Světlá výška až 310 mm je bezkonkurenční, stejně jako zkřižitelnost náprav. S ohledem na tyto schopnosti a bohatost výbavy se cena jeví jako výhodná. Na druhé straně, kdo se do terénu nikdy nepodívá, tak zbytečně platí za drahou techniku. Podlehnout kouzlu britské aristokracie je ale tak snadné…

Cena
Discovery 3.0 SDV6 HSE: 1 641 840 Kč
Testovaný vůz: 2 000 918 Kč

Automobily Land Rover Discovery 3.0 SDV6 HSE

Jediný ve třídě: vzduchové pérování je standardem.Celkové hodnocení

4
+
schopnosti v terénu
komfortní odpružení
parametry motoru
vnitřní prostor
pohodlná sedadla
dobrý výhled
možnost táhnout 3,5tunový přívěs
-
nepříliš snadný přístup do kabiny
nepraktické zadní víko
vysoká hmotnost
jen průměrná brzdná dráha
nekrytá rezerva zespodu vozu

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: