Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet Aveo 1.4 LTZ

Test

Nový malý chevrolet si chce upevnit pozici v kategorii, kde vládne fabie. Testovali jsme aveo s prostřední zážehovou motorizací 1.4 o výkonu rovných 100 koní.

Automobily Chevrolet Aveo 1.4 LTZ

Na aveo slyší zejména nerozhodnutí a na cenu citliví zájemci o malý vůz, kteří nechtějí model stojící na každém rohu. Ač nový globální model Chevroletu působí napohled kompaktním dojmem, domácí bestseller Fabii překonává do všech stran a má i delší rozvor. To se pozitivně projevuje v interiéru. Přední i zadní cestující najdou velkoryse místa. Spokojeni budou zejména řidič a spolujezdec, kterým nepřekáží středová konzola. Pasažéři vzadu si nemohou stěžovat na nedostatek místa na kolena, sedák je ale umístěný poměrně nízko.

Nové aveo působí celkově dospělejším dojmem, tedy až na přístrojový štít podobný jako ve sparku, jakoby převzatý z motocyklů, který u většího modelu působí již nepatřičně. Ve snaze o originalitu to v tomto případě u Chevroletu trochu přehnali. Velký digitální displej rychloměru postrádající nastavení jasu je navíc za slunečného počasí špatně čitelný. Provedení středového panelu je již o mnoho lepší. Plasty jsou tvrdé, ale neuráží.

Automobily Chevrolet Aveo 1.4 LTZ

Vpředu je k dispozici řada malých úložných prostor. Displej rychloměru je za slunečného počasí špatně čitelný.

Čím však aveo určitě zaujme, je celá řada převážně malých odkládacích prostor na drobnosti. Schránky před spolujezdcem jsou ale malé. Zavazadelník naopak svým objemem 0,290 m3 potěší, byť kvalit fabie s jejími 0,315 m3 nedosahuje. Tento objem je ale k dispozici, jen když vyjmete podlážku, která vytváří rovinu s jinak poměrně vysokým vstupním prahem a do roviny sklopnými opěradly zadních sedadel.

Nová platforma zajišťuje aveu bezpečné jízdní vlastnosti a k celkově dobrému dojmu přispívá i přesné řízení a účinek brzd. Přes montáž 16palcových kol, která jsou standardem u testovaného nejvyššího stupně výbavy LTZ, je uspokojivý i cestovní komfort. Prostřední ze tří zážehových čtyřválců, motor 1,4 l, poskytuje aveu jen průměrnou dynamiku, a to při nijak oslňující spotřebě, pohybující se podle provozu a stylu jízdy mezi 7,0 až 8,5 l/100 km.

Verze LTZ má bohatou výbavu. Jako jediná obsahuje přední mlhovky, které si u levnějších verzí nelze ani připlatit. Elektrické ovládání předních oken zase kupodivu postrádá jinak vcelku běžný automatický dojezd. V této třídě si je možné již hodně vybírat. Silným soupeřem je především domácí korejská konkurence v podobě nové Kie Rio.

Automobily Chevrolet Aveo 1.4 LTZ

Zavazadelník je rozdělený podlážkou, rezerva se nedodává.


Celkové hodnocení

3
+
prostorný interiér
bezpečné jízdní vlastnosti
odhlučnění interiéru
komfortní odpružení
množství odkládacích prostor
5letá záruka
-
dynamické vlastnosti
digitální displej rychloměru postrádá nastavení jasu
přední el ovládaná skla bez autom dojezdu
spotřeba

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Chevrolet Aveo 1.4 5dv. (2011)
Technické informace:
Objem motoru 1398 cm3
Výkon 74 kW
Točivý moment 130 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 12,2 s
Spotřeba 5,9 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: