Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo S80 T6 Summum

Test

Právníci si musí kromě umění kličkovat i udržovat potřebný odstup. Je v tomto směru Volvo S80 T6 vhodnou volbou?

Automobily Volvo S80 T6 Summum

V kabině je i při rychlé jízdě po dálnici klid jako v soudní síni, sedadla ale spíše než lavici obžalovaných připomínají měkce polštářovaná křesla věhlasných právnických kanceláří.

Typické auto právníků, architektů a všech těch, kteří chtějí svoji nezávislost prezentovat i prostřednictvím „neutrální“ švédské značky, přijíždí v aktualizované podobě. Model S80 dostal novou palubní desku, jejíž dominantou je společně s rozměrnější a zaoblenější „plovoucí“ středovou konzolou na palubní desce druhá kaplička ukrývající obrazovku palubního infosystému Sensus. Ta nahrazuje výsuvný displej předchozí verze. Negativní sklon zůstal, a protože je displej blíže, je třeba si na toto řešení déle zvykat. Čitelnost je ale výborná, stejně jako komunikace v češtině.

Automobily Volvo S80 T6 Summum

Palubní deska je nyní mohutnější. Vyšší verze mají 7palcový displej.

Revizí prošla nabídka motorů. Po vypuštění prestižního motoru 4.4 V8 je nejvýkonnějším zástupcem této řady přeplňovaný šestiválec 3,2 l, který dokáže servírovat svých 224 kW a 440 Nm vehementně, ale prostřednictvím jemně přeřazující samočinné převodovky velmi kultivovaně. Standardně dodávaný systém pohonu všech kol zlepšuje trakci a eliminuje typickou nedotáčivost těchto švédských vozů.

Tomu však odpovídá vyšší spotřeba, kterou ale vysoké právnické sazby bezpochyby snadno pokryjí. My jsme průměrně jezdili za 12 l/100 km. Pneumatiky Pirelli P Zero Rosso rozměru 240/40 ZR 18 zlepšují agilitu švédského sedanu, ale na nerovnostech přece jen ukazují své komfortní limity. Ti, kdo si volva kupují právě kvůli komfortu, by možná měli sáhnout po jiné verzi.

Automobily Volvo S80 T6 Summum

Kuže Toscana přijde sice na 40 200 Kč, interiéru ale dává šmrnc.

Právníci se musí spokojit s kličkami mezi paragrafy, model S80 je i ve své nejvýkonnější podobě stavěný především pro rychlé dálniční přesuny, kde přijdou vhod noví elektroničtí pomocníci. Systém City Safety zamezí drobným městským „ťukancům“ a výborným pomocníkem roztržitých řidičů je i nově dodávaný adaptivní tempomat, který dokáže vůz zcela zastavit a po rozjetí kolony ho opět uvést do pohybu. V praxi ale ne pokaždé. Po prošlápnutí plynového pedálu se ale opět dokáže „chytit“ a vést volvo podle nastavených parametrů.

Kdo zatouží po Volvu S80 T6, ten se odsuzuje k zaplacení minimálně 1 425 900 Kč. A z toho ho nevyseká ani ten nejlepší právník.

Automobily Volvo S80 T6 Summum

I verze T6 působí decentně, potenciál dávají najevo jen dvě koncovky výfuku.


Celkové hodnocení

4
+
výkon a kultivovanost motoru
jemne přeřazující převodovka
komunikační rozhraní v češtine
pohodlná sedadla
dobře fungující odstupový radar
-
vyšší spotřeba
s 18palcovými koly na nerovnostech horší cestovní komfort
pocit težkopádnosti
vyšší pořizovací a provozní náklady

Tagy: summum, awd, t6, S80, volvo
Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Volvo S80 T6 AWD (2009)
Technické informace:
Objem motoru 2953 cm3
Výkon 223 kW
Točivý moment 440 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 6,7 s
Spotřeba 9,9 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: