Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Grand C-Max 1.6 TDCi Titanium

Test

Pokud máte tolik dětí jako známý americký herec (Harrison) Ford, tak vám nezbude než si místo c-maxu koupit jeho větší sedmimístnou verzi Grand.

Automobily Ford Grand C-Max 1.6 TDCi Titanium

Jak se v kategorii kompaktních MPV nosí, tak i Ford přispěchal s prodlouženou sedmimístnou verzí c-maxu s posuvnými zadními bočními dveřmi.

Automobily Ford Grand C-Max 1.6 TDCi Titanium

Ceny za design asi grand sbírat nebude, jízdním projevem však potěší.

Grand C-Max objemem zavazadelníku 0,507 m3 zaostává za Opelem Zafira (0,645 m3) i Renaultem Grand Scénic (0,678 m3). Za třetí řadu, vhodnou kvůli malým rozměrům a omezenému místu pro nohy nejvýše pro děti, se připlácí 18 500 Kč. Ve voze sedadla nejen ubírají cenné místo zavazadlům, ale ložná plocha je kvůli nim i mírně naklopená vzad. Při plném obsazení pak zbývá pro zavazadla jen symbolických 56 l.

Přístup dozadu je však dobrý, byť za cenu, že posuvné dveře u Grand C-Maxu působí příliš mohutně a jsou i relativně těžké na ovládání. Velký vstupní otvor ale budete velebit. Na rozdíl od zadní výklopné stěny, kterou za vás může za příplatek (v paketu Family za 13 500 Kč) otevírat elektromotor, se musíte spolehnout jen na své svaly. Velká zadní okna usnadňují výhled vzad, přesto vítaným pomocníkem je již i u fordu automatický parkovací systém (v sadě Easy III za 15 000 Kč).

Automobily Ford Grand C-Max 1.6 TDCi Titanium

Posuvné zadní dveře jsou těžší na manipulaci, přístup je ale výborný.

Turbodiesel 1.6 TDCi ve výkonnější 85kW verzi je tichý a dobře sladěný s manuální šestistupňovou převodovkou s přesným lehkým řazením. Dynamika je ale jen průměrná. O 114 kg vyšší hmotnost oproti základnímu c-maxu je přece jen znát. Spotřeba 6,5 l/100 km však potěší.

Z hlediska jízdních vlastností a ovladatelnosti grand uspokojí. Řidič si jeho ovládání skutečně užívá a o 14 cm delší rozvor navíc oproti c-maxu přispívá k podélné stabilitě. Kabina je dobře odtlumená, při dálničním maximu je ale znát aerodynamický svistot od předního sloupku. Přes vyšší základní posaz se za volantem sedí přirozeně. Ergonomie je výborná a při jízdě oceníte i dobře sladěné ovládací síly.

Automobily Ford Grand C-Max 1.6 TDCi Titanium

Středový panel je možná až příliš mohutný, avšak ergonomie je špičková.

Verze Grand je v provedení Titanium jen o 8000 Kč dražší než výchozí c-max. Ceníkovými 611 250 Kč je tento velkoprostorový ford uprostřed mezi staršími, byť osvědčenými konkurenty Renault Grand Scénic 1.5 dCi/81 kW Privilege (589 900 Kč) a Opel Zafira 1.7 CDTI/81 kW Cosmo (625 900 Kč). Praktičnost sice není zrovna jeho silnou stránkou, jen v málokterém kompaktním MPV ale máte za volantem tak sportovní pocit.

Automobily Ford Grand C-Max 1.6 TDCi Titanium

Třetí řada sedadel je spíš pro děti, za ni se již téměř nic nevejde.


Celkové hodnocení

4
+
jízdní vlastnosti
přesné řízení a řazení
kultivovaný motor
spotřeba
přístup na zadní sedadla
-
sedadla 3 řady jsou jen pro děti
podprůměrně velký zavazadelník
jen průměrná dynamika

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Ford Grand C-MAX 1.6 TDCi 115 hp (2010)
Technické informace:
Objem motoru 1560 cm3
Výkon 85 kW
Točivý moment 270 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 12,3 s
Spotřeba 4,9 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: