Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën C4 1.6 e-HDi Exclusive

Test

Evropa se amerikanizuje, a tak i Citroën u modelu C4 namíchal koktejl nafty a automatizované převodovky. S jakým výsledkem?

Automobily Citroën C4 1.6 e-HDi Exclusive

Směsice vznětového motoru a robotizovaného řazení dělá z tohoto francouzského modelu zajímavou kombinaci. Tomu, kdo nerad řadí, má za příplatek ve výši 23 000 Kč umožnit komfortnější obsluhu. Miniaturní volič šestistupňové převodovky BMP6 působí velmi designově a dobře ladí s velmi moderně působící palubní deskou.

Automobily Citroën C4 1.6 e-HDi Exclusive

"Cé čtyřka" se po extravaganci z dob minulých uchýlila k usedlejším tvarům karoserie.

Po funkční stránce je to ale již horší. Aretace jednotlivých poloh páky v dlouhé tenké kulise není jednoznačná a zcela nekoresponduje ani s označením na jejím okraji. Pro ověření, jaký režim máte aktivován, je tedy potřeba sledovat displej v otáčkoměru.

Zcela ideálně převodovka nepůsobí ani při jízdě. Podobně jako i u jiných robotizovaných převodovek si je třeba zvyknout na pocitově příliš dlouhou prodlevu při přeřazení.

Automobily Citroën C4 1.6 e-HDi Exclusive

Volič převodovky působí stylově, aretace jednotlivých poloh ale není jednoznačná.

Dvouspojkové převodovky konkurence pracují nesrovnatelně rychleji. Dobré není ani sladění s charakteristikou přeplňované šestnáctistovky s výkonem 82 kW, která jinak patří k tomu nejlepšímu, co se v této objemové kategorii nabízí. Prostřední nabízený turbodiesel je kultivovaný a k jeho solidně nízké spotřebě 6,0 l/100 km přispívá dobře fungující systém stop-start.

Model C4 nyní působí nejen konzervativněji, ale i o poznání hodnotněji. Mohutná palubní deska vzbuzuje pocit mnohem většího vozu. V jednotlivých tubusech přístrojů je možné nastavit barvu podsvícení, krátké ručky přístrojů ale příliš radosti nepřinášejí.

Automobily Citroën C4 1.6 e-HDi Exclusive

Palubní deska působí hodnotně. Navigace za 19 900 Kč se občas chová zmateně.

Komfortní ladění citroënu podtrhují pohodlná sedadla. Prostorové poměry preferují přední cestující, velkorysý prostor je pro zavazadla (0,380 m3), osazenstvo na zadních sedadlech se ale nepříjemně tísní.
Zastaralá platforma s vlečenými rameny se negativně projevuje zejména na rozbité vozovce, kde se vůz ve spojení s nepřesným řízením s velkým převodem chová občas trochu nepředvídatelně. Připravte se i na trochu větší náklony v zatáčkách. Citroën C4 působí honosněji než dříve a je určený spíše klidnějším řidičům bez sportovních ambicí.


Celkové hodnocení

3
+
kultivovaný motor
odhlučnění kabiny
prostornost vpředu
velký zavazadelník
kvalita zpracování
-
nejednoznačné polohy řazení převodovky
prodleva při přeřazení
zastaralý podvozek
nepřesné řízení
prostornost na zadních sedadlech

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: