Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo S60 T6 AWD Summum

Test

Zapomeňte na seversky chladnou minulost, nové volvo je spíš jižansky žhavé. Ze všech svých 304 koňských sil nám to dokazovala nejvýkonnější S60.

Automobily Volvo S60 T6 AWD Summum

Když na již tak efektně prohýbanou karoserii „es-šedesátky“ nasadíte ještě příplatkové stříbrné nástavce prahů a díly pod nárazníky, vůz na silnici skutečně budí respekt. Tomu v našem případě odpovídala také pohonná jednotka – dvakrát přeplňovaný, netradičně napříč umístěný řadový šestiválec o objemu tři litry, který díky výkonu 224 kW dostane vůz na stokilometrovou rychlost za pouhých 6,1 sekundy.

Automobily Volvo S60 T6 AWD Summum

Šestiválec se pod kapotu vešel napříč.


Což o to, velmi dobré dynamiky dosahovala už vrcholná verze T5 minulé generace S60 nebo i dřívější verze R modelu 850, slabším místem ale býval podvozek, který příliš potěšení ze sportovního svezení nenabízel. To se však nyní rapidně změnilo.

Přesné a citlivé řízení s malým a výrazně tvarovaným volantem jako by snad ani nebylo z volva, stejně tak je minulostí i silná nedotáčivost dřívějších modelů. Podvozek působí velmi jistě také díky standardnímu pohonu všech kol. Absence příplatkového adaptivního podvozku v testovaném voze nám ani nevadila, standardní nastavení je dobrým kompromisem mezi sportovními vlastnostmi a komfortem.

Automobily Volvo S60 T6 AWD Summum

Paket zahrnující efektní nástavce pod prahy, větší koncovky výfuků a výraznější mřížku chladiče volvu rozhodně sluší.

Líbilo se nám také sladění motoru se samočinnou šestistupňovou převodovkou s rychlými reakcemi, rozhodně bychom uvítali páčky na volantu, za které si ale bohužel nelze ani připlatit. Spotřeba, jak už lze u takto výkonného, dvakrát přeplňovaného motoru očekávat, je velmi závislá na způsobu jízdy, pod deset litrů se ale jen tak nedostanete a při dynamičtější jízdě počítejte spíš s patnácti.

Stejně jako karoserie, tak i interiér zaujme svým šarmem, na přístrojové desce se nám ale nelíbil jediný středový výdech klimatizace a příliš malý displej navigace.

Automobily Volvo S60 T6 AWD Summum

Přední, byť stále velmi komfortní sedadla už nejsou tak velká jako u minulé S60.

Volvo S60, stojící na pomezí střední a vyšší střední třídy, si stále zachovává své relativně kompaktní rozměry, což se negativně neodráží ani tak v místě pro cestující, jako spíš ve velikosti zavazadlového prostoru o objemu pouhých 0,380 m3. To představuje jednu z nejmenších hodnot mezi všemi sedany na trhu, napříč všemi segmenty. Naopak pozitivní vyzdvihnutí si zaslouží cena, vrcholná verze s maximální výbavou Summum stojí stále relativně příznivých 1 320 000 Kč.

Cena
Volvo S60 T6 AWD Summum          1 320 000 Kč
Testovaný vůz                                1 354 000 Kč

Automobily Volvo S60 T6 AWD Summum

Nejlepší DVD systém zahrnuje i dvě obrazovky v opěrkách hlavy.
Celkové hodnocení

4
+
dynamika
citlivé řízení
nastavení podvozku
sladění motoru se samočinnou převodovkou
design
relativně příznivá cena
-
malý zavazadlový prostor
velký poloměr otáčení
vyšší spotřeba
malý displej navigace

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
Volvo S60 T6 AWD (2010)
Technické informace:
Objem motoru 2953 cm3
Výkon 223 kW
Točivý moment 440 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 6,5 s
Spotřeba 9,9 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: