Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW X3 xDrive35i

Test

Benzinový přeplňovaný šestiválec, 225 kW, „stovka“ za 5,7 sekundy… Pochybuje snad ještě někdo, kdo je králem kompaktních SUV?

Automobily BMW X3 xDrive35i

Nové BMW X3 koupíte u nás stále jen se třemi motory: jasný prim hraje vznětový čtyřválec, který pro zaryté odpůrce nafty doplňují dva zážehové šestiválce. Už i slabší verze 28i nabízí víc než solidních 190 kW, a co potom 225 kW špičkového 35i? Není to pro kompaktní SUV už trochu moc?

Automobily BMW X3 xDrive35i

Design karoserie je dynamičtější než u předchozí generace.

O výkonu a z něj pramenící výborné dynamice není třeba se nijak rozepisovat, to však z žádného vozu ještě sportovní automobil nedělá. Pro X3 s tímto motorem rozhodně doporučujeme připlatit si 28 000 Kč za adaptivní tlumiče, které měl i testovaný vůz. Ve sportovním nastavení podvozek výkonnému motoru dobře sekunduje, skutečně sportovnímu zážitku z řízení ale vadí vysoká hmotnost 1880 kg, což je dokonce o 120 kg víc, než kolik váží o víc než čtvrt metru delší sedan třídy 5 se stejným motorem.

Automobily BMW X3 xDrive35i

Interiér nové X3 je mnohem vzdušnější než u předchůdce.

Ostřejší jízdě se ale staví do cesty ještě další překážka, a to v podobě nové osmistupňové samočinné převodovky. Pokud někde platí známé úsloví, že méně je více, pak je to rozhodně v tomto případě – neustálé řazení v samočinném režimu totiž pocit z dynamiky značně otupuje. Prakticky po každém přidání plynu je třeba si chvíli počkat na podřazení, a to klidně až o pět stupňů současně, což často trvá i déle než dvě sekundy. V manuálním režimu při používání páček na volantu zase máte pocit, že se „ucvakáte“, navíc i při sebelepší vůli zcela ztrácíte přehled, jakou rychlost máte zrovna zařazenou. Motor přitom nabízí vrchol točivého momentu v extrémně širokém rozpětí otáček 1200-5000/min, takže pro použití osmi stupňů opravdu není žádný důvod.

Dle našich dřívějších zkušeností ve spojení se vznětovým motorem tato převodovka řadí mnohem méně často, navíc na rozdíl od šestiválců máte na výběr i manuál. Chtě nechtě, rozdíl ve spotřebě cca čtyři litry (na výrobcem udávaných 8,8 l/100 km u 35i zapomeňte, v praxi si v kombinovaném režimu řekne cca o 11-12 l) a v pořizovací ceně víc než čtvrt milionu jsou také jasnými argumenty pro v SUV osvědčenou vznětovou klasiku, kterou je u X3 povedený motor 20d o výkonu 135 kW. 35i je vynikajícím motorem, ale pro řadu 3 nebo 5, nikoliv SUV, které sportovním vozem navzdory kvalitám podvozku stejně nikdy nebude.

Automobily BMW X3 xDrive35i

Zavazadlový prostor je překvapivě větší než u většiny neprémiových konkurentů.Celkové hodnocení

4
+
výkonný motor
na SUV sportovní podvozek
přesné řízení
kvalitní zpracování
velký zavazadlový prostor
-
neustále řadící osmistupňová převodovka
vyšší spotřeba paliva
vyšší cena příplatkových prvků

Nahoru

Komentáře

Autokatalog
BMW X3 xDrive35i (2010)
Technické informace:
Objem motoru 2979 cm3
Výkon 225 kW
Točivý moment 400 Nm
Zrychlení z 0 - 100 km/h 5,7 s
Spotřeba 8,8 l/100 km
Galerie Podrobné info
Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: