Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Superb Greenline

Test

Druhá generace Škody Superb Greenline s 1.6 TDI slibuje nejnižší kombinovanou spotřebu ve své třídě. Vystačí si se 4,4 l nafty na 100 km?

Automobily Škoda Superb Greenline 1.6 TDI

Údiv budí nejen samotná hodnota, ale i rozdíl 0,6 l proti nezelené verzi s 1.6 TDI. A jak ho v Boleslavi dosáhli? Běžnými zelenými kouzly, jako stop-start, snížený podvozek, optimalizovaná aerodynamika, odpojitelný alternátor dobíjející baterii hlavně při brzdění nebo pneumatiky se sníženým valivým odporem. Na autě však byly zimní pláště.

Automobily Škoda Superb Greenline 1.6 TDI

Převodovka je stále pouze pětistupňová. Ve 130 km/h proto motor na pětku točí 2500/min.

Po zklamání z tříválce ve Fabii a Roomsteru Greenline jsme od nového superbu příliš neočekávali. O to více nás 1.6 TDI překvapilo. Byla to asi nejpříjemnější aplikace této jednotky se 77 kW a 250 Nm, kterou jsme ve škodovkách zatím zažili. Příjemně táhne odspodu, nechá se ochotně podtáčet, k čemuž nás tvrdošíjně nutily i šipky na displeji, nebrání se ani 5000/min a svůj skvělý výkon korunovala spotřebou 5,1 až 6 l nafty.

Průměr se po 14 dnech ustálil na skvělých 5,6 l/100 km. Pořád přitom hovoříme o voze střední třídy se slušnou dynamikou (192 km/h, stovka za 12,5 s), skvělou užitnou hodnotou a příznivou cenou. Nejlevnější Greenline Comfort (nově i jako Ambiente a Elegance) totiž začíná na 604 900 Kč, což je jen o 10 000 Kč víc než za běžnou verzi. Nový Superb Greenline rozhodně doporučujeme, a to i přes mírnou ztrátu komfortu.

Cena
Superb 1.6 TDI Ambition Greenline         685 900 Kč
Testovaný vůz                                        732 900 Kč

Automobily Škoda Superb Greenline 1.6 TDI

Jezdit mezi pěti a šesti litry není pro 1.6 TDI žádný velký problém.

Celkové hodnocení

4
+
nízká reálná spotřeba
kultivovaný motor
přesné řízení a řazení
užitná hodnota
nízký příplatek proti běžné verzi
-
mírně zhoršený komfort pérování
nutnost kupovat dražší akumulátor
absence šestistupňové převodovky

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: