Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai ix35 2.0 CRDi 4x4 Style

Test

Zdá se, že Hyundai je na prahu nové éry mezi SUV. Moderně řešená ix35 je akorát tak velká, s dobrou výbavou i cenou. Tedy ideální SUV do velkoměsta?

Automobily Hyundai ix35 2.0 CRDi 4x4 Style

Výmoly, zvlněná malostranská dlažba a trčící vinohradské obrubníky, to je nejlepší polygon pro „žilinský“ Hyundai iX35. Výrobce jej na nástrahy městské džungle vybavil i pětiletou zárukou (bez omezení kilometrů!), k tomu přidal velkorysé preventivní prohlídky zdarma a asistenční služby.

Automobily Hyundai ix35 2.0 CRDi 4x4 Style

Designu vozu nelze upřít výstřednost. Jedni ji vítají, druzí se podivují nad členitou přídí a zprohýbanými boky.

Designu vozu nelze upřít výstřednost. Jedni ji vítají, druzí se podivují nad členitou přídí a zprohýbanými boky. Fanoušci původního barokního santa fe je nejspíš ocení, konzervativnější zákazníci asi raději rychle nastoupí do interiéru. Tady už je vše uspořádanější, ale jen zčásti. Najít vyhřívání zadního okna (vpravo od kolena řidiče) či vnitřní cirkulaci chvilku trvá... Přístrojová deska působí nápaditě, plasty jsou ale dost tvrdé a jejich dunění dané i horší izolací podvozku už po pěti tisících kilometrech nevzbuzuje příliš optimismu. Ideální posaz se za volantem najde hned, ale příliš dopředu vystrčená opěrka jako by myslela na taxikáře, zvyklé jezdit téměř vleže.

Automobily Hyundai ix35 2.0 CRDi 4x4 Style

Palubní deska působí honosně. Ale ta ergonomie: pevné zapojení viskózní spojky je hned vedle seřizování jasu přístrojů.

Výbava už umí spravit náladu. Ve verzi Comfort 4x4 (625 tisíc) dostanete k šesti airbagům a modernímu ESP (s hill-holderem a varovným blikáním zadními blikači při prudkém brzdění) i klimatizaci. Ta je však manuální, a tak za to správné provedení považujeme testované Style. Obsahuje i speciality jako kompas v samostmívacím zrcátku, vyhřívaná přední i zadní sedadla a stojí stále velmi konkurenceschopných 665 tisíc. Bohužel zapomenout musíte na xenony a přední parkovací čidla.

Automobily Hyundai ix35 2.0 CRDi 4x4 Style

Vítané detaily: výsuvný štítek na sluneční cloně a kompas v zrcátku.


Jízdní dojmy hodnotíme průměrnou známkou, hlavní předností je lehká ovladatelnost a vskutku účinné brzdy. Testovací vůz se 100kW turbodieselem má dostačující dynamiku, ovšem jen díky až překvapivě krátkým převodům. „Nákladní“ jednička odráží možnost vléct až dvoutunový přívěs, šestka ve 130 km/h nechá motor točit skoro 3000/min, a tak i udávaná spotřeba 6 l je z oblasti snů. Však nás také digitální ukazatel stále vybízel k přeřazení – i tak jsme ale v průměru jezdili za 8 l. Podvozek kombinuje zdatnou přední nápravu s hůře izolovanou zadní, přísné pérování nepromine žádnou malou nerovnost a také se projevuje zaduněním interiéru, takže na větší než 17palcová kola raději nepomýšlejte.

Testovaný hyundai se nachází mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, k lepšímu hodnocení jsme se přiklonili hlavně díky vnitřnímu prostoru odpovídajícímu rozumným vnějším rozměrům. Zdaleka nejsilnějším prodejním argumentem je ovšem cena, výbava a záruky.

HODNOCENÍ: 4/5

Automobily Hyundai ix35 2.0 CRDi 4x4 Style

Hlavní předností je lehká ovladatelnost a účinné brzdy.

TECHNICKÉ ÚDAJE:
Karoserie
Délka x šířka x výška 4410 x 1820 x 1660 mm, rozvor 2640 mm, pohotovostní/celková hmotnost 1650/2140 kg. Zavazadlový prostor 0,465/1,436 m3, světlá výška 170 mm, objem palivové nádrže 58 l.

Podvozek
Vpředu náprava typu McPherson, vzadu víceprvková, brzdy kotoučové, vpředu s vnitřním chlazením. Pneumatiky 225/60 R 17. Pohon všech kol, šestistupňová převodovka.

Motor
Přeplň. vznětový čtyřválec, čtyři ventily na válec, zdvihový objem 1995 cm3, největší výkon 100 kW (136 k) při 4000/min, točivý moment 320 Nm při 1800-2500/min.

Jízdní výkony
0–100 km/h: 11,3 s
Nejvyšší rychlost: 181 km/h
Spotřeba: 7,2/5,3/6,0 l/100 km

Cena
iX35 2.0 CRDi Comfort 4x4: 624 900 Kč
Testovaná verze Style: 664 900 Kč

+
výborná výbava
příznivá cena
dobrý posaz
účinné brzdy
příjemná ovladatelnost
standardně plnohodnotná rezerva
utáhne 2tunový přívěs
5letá záruka bez omezení km
včetně preventivních prohlídek
široká nabídka verzí
-
nepříliš harmonický a hlučný podvozek
vyšší spotřeba
dopředu vysunuté opěrky hlavy
jen průměrná dynamika
kratší dojezd

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: