Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Fiesta 1.4 TDCI

Test

Třídveřová karoserie či vznětový motor u nás nebudou nejčastějšími specifikacemi zákazníků, své opodstatnění ale i u fiesty mají.

Automobily Ford Fiesta 1.4 TDCI

Při nákupu testované verze byste ale moc neušetřili – slevu 15 000 Kč za absenci zadního páru dveří totiž několikanásobně překonával příplatek 70 000 Kč (oproti základní verzi) za vznětový motor 1.4 TDCi. Ten ale na druhou stranu uspoří náklady při provozu, neboť bez problémů si i ve městě vystačí s 5,5 litru na sto kilometrů, mimo město se vejdete i do 4,5 litru. Díky jen slabému přeplňování je zátah motoru příjemně konstantní, motor má přitom dostatek síly i v nízkých otáčkách. Dech mu dojde jen na dálnici při plném obsazení, kdy je nutno ve stoupáních přesně se pohybující pákou řadit na čtyřku. Nevýhodou „dieselu“ tak zůstává jen vyšší hlučnost.

Automobily Ford Fiesta 1.4 TDCI

I 180 cm vysokým cestujícím i u třídveřové verze zbývá nad hlavou několik centimetrů místa.


Třídveřová karoserie samozřejmě znesnadňuje nastupování (či montáž dětské sedačky) na zadní místa, cestující zde ale mají téměř tolik prostoru jako u pětidveřové verze. Nezměnil se ani solidní objem zavazadlového prostoru 0,281 m3, resp. 0,965 m3 po sklopení opěradel. Ostatně, proč by také měl, když obě verze karoserie mají zcela shodné vnější rozměry i díly zadních dveří, světlometů či nárazníku. Na testovanou kombinaci karoserie a motoru si ale zákazníci ještě musejí počkat, třídveřová verze se u nás zatím prodává jen s benzinovými jednotkami.


HODNOCENÍ: 4/5

Automobily Ford Fiesta 1.4 TDCI

Navzdory spíš podprůměrnému výkonu 50 kW je dynamika motoru 1.4 TDCi mimo dálnici dobrá.


TECHNICKÉ ÚDAJE:
Motor
Vznětový čtyřválec, dva ventily na válec, zdvihový objem 1399 cm3, nejvyšší výkon 50 kW (68 k) při 4000/min, točivý moment 160 Nm při 2000/min.

Jízdní výkony
0–100 km/h                 4,2 s
Nejvyšší rychlost          162 km/h
Spotřeba paliva            6,5/4,7/5,4 l/100 km

Cena
Fiesta 3dv. 1.4 TDCi Trend          odhad 349 000 Kč

+
na třídveřovou karoserii dostatečně prostorný interiér
nízká spotřeba paliva
lineární zátah motoru bez prodlení
-
vyšší hlučnost motoru
slabší dynamika při plném zatížení
horší výhled ze zadních míst

Tagy: tdci, 1.4, fiesta, ford
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: