Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Galaxy 2.2 TDCI Ghia

Test

Sedmimístné galaxy je větší a konzervativnější než s-max. S motorem 2.2 TDCI ho pořídíte za téměř stejné peníze.

Automobily Ford Galaxy 2.2 TDCI Ghia

Oproti svému sourozenci klade důraz na prostornost a schopnost standardně převézt sedm dospělých. Třetí řadu sedadel si lze objednat i do s-maxu, tam to ale vzhledem ke klesající linii střechy nedává příliš velký význam. V dnešní době, kdy se již nikdo nechce vláčet s těžkými sedadly, potěší galaxy možností jejich jednoduchého zaklopení do podlahy. Na dvojici sedadel třetí řady není tolik komfortu jako na druhé, pokud se ale prostřední cestující trochu uskrovní, tak se vzadu vcelku obstojně přepraví i dospělí. Za jejich sedadly zbude ale jen 0,308 m3 prostoru pro zavazadla. Po složení obou zadních řad může galaxy s 2,325 m3 hravě suplovat dodávku.

Automobily Ford Galaxy 2.2 TDCI Ghia

Zaklopením zadních řad sedadel se galaxy rychle přemění v dodávku.


Přes užitkovější vzhled má i tento model dostatek sportovních dovedností. V zatáčkách se chová sebejistě bez výraznějších náklonů a i na nerovnostech poskytuje komfortní svezení. Na tak velké auto se tento ford velmi snadno řídí. Velká okna se starají o dobrý výhled, přes široké přední sloupky je ale špatně vidět do zatáčky. Motor 2.2 TDCI se svým charakterem hodí ke galaxy ještě více než k s-maxu. Z hlediska jeho vlastností je pro tento model optimem. Bohužel se ale dodává jen ve vyšší výbavě Ghia.


HODNOCENÍ: 5/5

Automobily Ford Galaxy 2.2 TDCI Ghia

Sedadla třetí řady jsou standardem. Odvezou se na nich i dospělí.


TECHNICKÉ ÚDAJE:
Motor a jízdní výkony
Zážehový řadový přeplňovaný čtyřválec, čtyři ventily na válec, zdvihový objem 2179 cm3, největší výkon 129 kW (175 k) při 3500/min, točivý moment 400 (420) Nm při 1750–2750/min. Zrychlení 0 – 100 km/h za 9,6 s, nejvyšší rychlost 208 km/h, spotřeba 9,1/5,3/6,7 l/100 km.

Cena
Ford Galaxy 2.2 TDCI Ghia     1 115 990 Kč
Testovaná verze                    1 261 990 Kč

+
prostorná kabina
snadno do podlahy zaklopitelná sedadla
komfortní odpružení
výkonný a úsporný motor
-
těžší manipulace se zadním víkem
široké přední sloupky
ovládání ruční brzdy
kryt zavazadlového prostoru až za příplatek

Tagy: ford, galaxy, 2.2, tdci, ghia
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: