Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Obrazem: Studentské formule závodily v Česku

Sport

12.08.2014

Univerzitní týmy z celého světa se setkaly již podruhé v České republice na soutěži seriálu Formula Student. Na Czech Ringu u Hradce Králové bojovaly o pořadí ve světovém šampionátu. Byli jsme u toho.

Na trati před neúprosnou časomírou i u stolu před odbornými porotami se utkalo na čtyři destíky týmů z celého světa - zastoupeny byly krom Evropy totiž také Spojené státy, Rusko či Indie. Českou republiku na domácím závodě reprezentoval tým CTU CarTech a eForce z ČVUT, tým TU Brno a tým CULS Racing Team z pražské ČZU.

Vítězi mezi formulemi se spalovacími motory se stali studenti rakouské technické univerzity z Grazu, kteří do Hradce přivezli vskutku špičkový stroj, kterému nechyběl ani systém DRS známý z formule 1.

Druhé místo urvali po boji v závěrečném závodu na 22 kilometrů Češi z týmu CTU CarTech. Tým eForce rovněž z ČVUT byl čtvrtý ve své kategorii elektrických formulí.

Další informace včetně kompletních výsledků vám přineseme v nejbližších dnech.

Co to vlastně je Formula Student se dočtete také v nejnovějším vydání časopisu AUTO7, které najdete právě teď na stáncích u všech dobrých prodejců tisku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: