Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rally Bohemia ovládl Jan Kopecký se Škodou Fabia Super 2000

Sport

12.07.2014

41. ročník byl mimořádně úspěšný pro domácí Škodu. V cíli v Mladé Boleslavi bylo jako první trio Fabií, nejrychlejší byl Jan Kopecký se startovním číslem 1.

Domácí posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler se Škodou Fabia Super 2000 zvítězila v letošním ročníku Rally Bohemia. Vítězství to nebylo rozhodně jednoduché, když první etapa nejlépe vyšla posádce Pech – Uhel s vozem Mini. Ti ale v úvodu sobotní etapy chybovali, ze soutěže odstoupili a na Kopeckého s Dreslerem již nikdo ze soupeřů nedokázal najít recept.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem a Škodou Fabia Super 2000 obhájili loňské vítězství v Rally Bohemia a zcela tak naplnili očekávání diváků, kterých se dle prvotních odhadů kolem tratí rychlostních zkoušek sešlo několik desítek tisíc.

Druhé místo ve 41. ročníku Rally Bohemia obsadila italská posádka Umberto Scandola se spolujezdcem Guido D’Amore, která startovala také se Škodou Fabia Super 2000. I třetí místo patřilo posádce s mladoboleslavským vozem Škoda Fabia Super 2000, a to Sepp Wiegand – Frank Christian. Juniorská akvizice továrního týmu Škoda Motorsport se na Rally Bohemia rozhodně neztratila a předvedla se v tom nejlepším světle.

Vítězství mezi produkčními vozidly třídy 3 mohli v cíli Rally Bohemia slavit Jan Votava – František Synáč s Mitsubishi Lancer EVO IX, kteří skončili celkově šestí. Nejrychlejší dvoukolkou byli Adam Kobliha s Karlem Žáčkem a Renaultem Clio R3.

Závěrečnou rychlostní zkoušku v centru Mladé Boleslavi obklopily tisíce diváků, kteří mohli sledovat jízdu historických soutěžních a sportovních automobilů ze  Škoda Muzea, legendární rally vozy a jezdce včetně mistra světa v rally Sandra Munariho.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: