Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: korunovace Márqueze se zatím odkládá

Sport

27.10.2013

Sezona šampionátu MotoGP se pomalu chýlí ke konci. Zatímco v nejprestižnější se o titulu ještě nerozhodlo, ve slabší třídě Moto2 se z mistrovského titulu raduje Pol Espargaro. Z Čechů bodoval pouze Jakub Kornfeil ve třídě Moto3.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sezona motoristických sportů pomalu vrcholí. Motocyklovému šampionátu zbývá poslední Velká cena, o mistrovských titulech by tak mohlo být rozhodnuto předčasně. Závod na japonském okruhu v Motegi tak byl o to zajímavější. Situaci ve třídě Moto3 je po dnešním závodě velmi zajímavá, šance na titul mají před posledním závodem hned tři jezdci – Luis Salom, Marx Viñales a Alex Rins. Čtvrtý Alex Márquez je mimo. Chuť si tak spravil alespoň svým prvním vítězstvím v kariéře. Dačilo se také Jakubu Kornfeilovi, který obsadil jedenáctou příčku, stejné místo mu pak patří i v celkovém hodnocení.

Zatímco slabší třída Moto3 nabízí na závěr velké drama, v Moto2 je již rozhodnuto. Pol Espargaro okořenil svou korunovaci vítězstvím v Motegi a naplno tak využil absence svého největšího konkurenta Scotta Reddinga, který upadl. Samotný závod byl nicméně celkem dramatický, po sérii pádů byl přerušen a po restartu zkrácen na 15 kol. Všichni zúčastnění jsou naštěstí v pořádku. Na druhém místě dojel v Japonsku Mika Kallio, třetí pak Thomas Lüthi.

Rozhodnuto ještě není ani v nejprestižnější třídě MotoGP. Ještě před pár Velkými cenami se zdálo, že letošní ročník zcela bez problémů opanuje nováček Marc Márquez. Na něj se však po sérii několika vítězství dotáhl jeho krajan Jorge Lorenzo a celou situaci výrazně zkomplikoval. Pedrosovi se podařilo i díky vítězství ve Velké ceně Japonska snížit Márquezův náskok na 13 bodů, tudíž teoretický šance na titul stále existuje. Do hry o titul nicméně již nepromluví další Španěl Dani Pedrosa, kterému je letos třetí místo zřejmě souzeno. Bronzový stupínek mu patří nejenom v Japonsku, ale také celkově. Z českých zástupců se na startu představil pouze Lukáš Pešek, který nicméně cíl již tradičně nespatřil.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: