Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes F1: nejrychlejší pit stop historie trval 2 sekundy

Sport

25.10.2013

Zastávky boxech jsou v dnešní době doslova umění. Navíc mnohdy rozhodují celý závod. Nejrychlejší pit stop historie si na své konto připsali mechanici týmu Mercedes, který zastávka trvala rekordně krátké 2,02 sekundy.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pryč jsou doby, kdy se velká vítězství rodila přímo na okruhu. Dnes totiž mnohdy rozhoduje týmová strategie, počet zastávek v boxech nebo jejich rychlost. Prozatimní rekordní čas měla na svém kontě stáj Red Bull Racing, která dokázala přezout všechny čtyři pneumatiky za 2,05 sekundy. S trochou nadsázky se dá říci, že výměna byla otázkou oka mžiku. Mechanici z Red Bullu nicméně našli přemožitele. Konkurenční Mercedes totiž stihl totožnou proceduru za 2,02 sekundy, tedy o čtyři setiny rychleji! Rozdíl prakticky nepostřehnutelný, nicméně ve výsledku důležitý. A to se ještě týmový manažer Mercedesu Ron Meadows vychloubal, že pit stop mohl být ještě rychlejší. Pokud by všichni pracovali podle plánu, výsledný čas by měl hodnotu 1,93 sekundy. Neuvěřitelné. A to ještě není všechno, při tréninku zastávek v boxech dosáhli u Mercedesu neuvěřitelného času 1,68 sekundy.

V přiloženém videu se můžete podívat na rekordní pit stop Red Bullu z tohoto roku, který trval 2,05 sekundy. Celkem rychlost, že?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: