Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Felipe Massa zamíří od příštího roku do Williamsu

Sport

24.10.2013

Současný jezdec stáje Ferrari Brazilec Felipe Massa bude v roce 2014 jezdit ve Williamsu, kde nahradí Pastora Maldonada.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sezona formule 1 se pomalu chýlí ke konci. Kromě spekulací o možném vítězi se na veřejnost dostávají informace o složení startovního pole pro příští rok. Největší bombu si na své konto připsalo Ferrari, do kterého po menší přestávce opět zamíří Kimi Räikkönen. Finský jezdec vytvoří dvoji s Fernandem Alonsem, na Felipeho Massu tak místo nezbylo. Brazilec nicméně bez angažmá nebude dlouho, spekuluje se o jeho přesunu k týmu Williams, se kterým má podepsat pětiletý kontrakt.

Felipe Massa patří mezi nejvýraznější jezdce uplynulých let, ačkoliv se to tak nemusí na první pohled zdát. Felipe totiž měl smůlu na své kolegy. Tím prvním u Ferrari byl legendární Michael Schumacher, se kterým Massa jezdil jen jednu sezonu. Na Schumacherovo místě v roce 2007 nastoupil Kimi Räikkönen, který na konci sezony slavil svůj prozatím jediný titul mistra světa. Posledním stájovým kolegou se stal Fernando Alonso, další velmi úspěšný jezdec.

Pro Felipeho bylo působení ve Ferrari spojeno také s vážnou nehodou, která se stala 25. července 2009 na okruhu Hungaroring. Během druhého kvalifikačního kola odlétla z Barichellova vozu pružina, která ve velké rychlosti zasáhla helmu Felipeho Massy. Sezona tak pro tohoto tichého sympaťáka předčasně skončila. Nicméně z celého hrozivě vypadajícího incidentu vyšel Massa „pouze“ s titanovou destičkou v hlavě.

Přejme tedy Felipemu, aby mu jeho nové působiště přineslo více štěstí, určitě si to zaslouží.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: