Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: Márquez diskvalifikován, vítězem je Lorenzo

Sport

20.10.2013

Velká cena Austrálie byla velmi specifická, kvůli novému asfaltovému povrchu totiž jezdci museli v polovině závodu vyměnit motocykly. Na to ovšem doplatil Marc Márquez, který byl kvůli porušení pravidel diskvalifikován.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Právě odjetá Velká cena Austrálie si připsala jeden rekord, poprvé v historii MotoGP se totiž jel závod s povinnou výměnou motocyklu. Povrch okruhu totiž zavdal obavám o výdrž pneumatik, bezpečnost tedy především. Třídu Moto3 tentokrát opět ovládli španělští jezdci, kteří obsadili první čtyři místa. Vítězem se v Austrálii stal Alex Rins, který druhého Mavericka Viňalese porazil o pouhé tři tisíciny sekundy, napínavější souboj si snad ani nešlo přát. Na třetím místě dojel Luis Salom, čtvrtý pak dojel Alex Márquez, mladší bratr Marca Márqueze, který vládne kategorii MotoGP. Český jezdec Jakub Kornfeil si vedl celkem obstojně, čtyři body za dvanácté místo jej udržely na celkovém jedenáctém místě.

Závod třídy Moto2 byl poznamenán absencí dosavadního lídra Scotta Reddinga, který si v sobotní kvalifikaci zlomil ruku. Jeho nepřítomnost tak využil Pol Espargaro, který se díky vítězství posunul na vedoucí místo- Na druhé příčce skončil Švýcar Thomas Lüthi, třetí místo pak připadlo Jordimu Torresovi.

Velmi zajímavý průběh měla i nejsledovanější třída MotoGP. Závod byl kvůli hrubšímu povrchu zkrácen na 20 kol, přičemž výměna motocyklů probíhala přesně v polovině závodu. To se vymstilo Marcu Márquezovi, který se svou Hondou zajel do boxů až v kole jedenáctém. Ze závodu byl tak diskvalifikován a jeho korunovace byla odložena na příště. Jako první tedy cílem projel Jorge Lorenzo, který boj o letošní titul ještě zdramatizoval, tři závody před koncem totiž stáhl náskok na Márqueze na 18 bodů. Na druhém místě proťal pomyslnou cílovou pásku Dani Pedrosa, za kterým dojel Valentino Rossi. Lukáš Pešek skončil na nebodované 19. pozici.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: