Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: Pedrosa na příčce nejvyšší, Márquez skončil druhý

Sport

13.10.2013

Boj o titul v královské třídě MotoGP ještě není rozhodnut. Situaci zdramatizoval Dani Pedrosa, který vyhrál Velkou cenu Malajsie. Na druhém místě skončil Marc Márquez, který aspiruje na titul nejlepšího nováčka posledních desetiletí. Z Čechů si body připsal pouze Jakub Kornfeil.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ve třídě Moto3 máme tento rok zastoupení v podobě Jakuba Kornfeila, příští rok se k němu přidá ještě velká naděje v podobě Karla Haniky, který by mohl v budoucnu pomýšlet na příčky nejvyšší. Ačkoliv první závod již tradičně jeli jezdci nejslabší třídy, o dramatické situace nebyla nouze. Nejzajímavější situaci přinesl až závěr závodu. Tři kola před koncem se totiž na vedoucí pozici střídala skupinka závodníků v podobě Márqueze, Rinse a Saloma. V cíli se nakonec nejvíce radoval právě Luis Salom, který navýšil svůj bodový náskok v celkovém hodnocení na 14 bodů na druhého Alexe Rinse, který v Malajsii dokončil jako druhý. Třetí nejrychlejší na okruhu v Sepangu byl překvapivě Miguel Oliveira. Jakub Kornfeil skončil třináctý, stejná příčka mu patří i v celkovém hodnocení.

Závod kategorie Moto2 byl přerušen kvůli hromadné havárii, do které se zapletlo několik jezdců. Podle všeho by ale všichni zainteresovaní jezdci měli být v pořádku. Po restartu zbývalo jezdcům ujet posledních 12 kol. I poté došlo k pádům, nicméně nejednalo se o nic vážného, závod tak mohl bez přerušení pokračovat dál. V cíli byl nakonec první Esteve Rabat, který za sebou nechal Pola Espargara a Thomase Lüthiho. V celkovém pořadí nicméně stále vede Scott Redding, jeho náskok na druhého Espargara se ale snížil na 9 bodů. Do hry o titul ještě může zasáhnout Rabat, ostatní jezdci již nemají prakticky šanci.

V nejprestižnější kategorii MotoGP máme tento rok hned dva zástupce. Karel Abraham nicméně v Malajsii nenastoupil, zotavuje se z operace, veškeré ambice tak zůstaly na Lukáši Peškovi. Ten však cíl závodu neviděl, české barvy tak nakonec hájil Luca Scassa ze stáje Cardion AB Motoracing. Bohužel, Scassa skončil na sedmnáctém místě, takže body do celkového hodnocení nepřidal. Závod nakonec vyhrál Dani Pedrosa, který lehce zdramatizoval boj o titul letošního mistra. K němu má nakročeno nováček Marc Márquez, který skončil v Sepangu na druhém místě. Na třetím místě dojel Jorge Lorenzo.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: