Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VC Japonska: Vettel slaví vítězství, titul ještě ne

Sport

13.10.2013

Sebastian Vettel vyhrál v Japonsku popáté v řadě. Titul ale ještě slavit nemůže, nicméně v příštím závodě v Indii mu stačí získat 11 bodů a dokonce sezony jej už nikdo nepředstihne.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Začátek letošní sezony vypadal zajímavě. Po suverénním kralování Sebastiana Vettela v uplynulých třech letech se zdálo, že letos si mistrovský titul vybojuje někdo jiný. Druhá poloviny tohoto roku nicméně ukázala, že Vettel rozhodně polevit nehodlá a o titul bude drsně bojovat. To se ukázalo i ve Velké ceně Japonska, která se jela na okruhu v Suzuce. Ačkoliv zpočátku to na plný bodový příděl nevypadalo. Vettel se totiž po startu propadnul na třetí příčku, před ním jeli Grosjean s Webberem. Vettelovi se nicméně podařilo Grosjeana předjet, díky Webberově zastávce v boxech se německý jezdec dostal na první místo.

V cíli tak popáté za sebou slavil Sebastian Vettel, jehož bodové konto narostlo na 297 bodů. Druhý Fernando Alonso, který v Japonsku dojel na čtvrtém místě, má 207 bodů. Vettelovi tak stačí v příští Velké ceně Indie získat 11 bodů a titul mu již nikdo nevezme. Stříbrnou příčku v Suzuce obsadil Vettelův parťák Mark Webber, pro nějž je letošní sezona poslední v F1. Na třetím místě pak skončil Romain Grosjean z Lotusu. Za čtvrtým Alonsem dojel Kimi Räikkönen, který od příštího roku bude jezdit za Ferrari. Skvělého výsledku dosáhli oba jezdci Sauberu, Nico Hülkenberg skončil šestý, Esteban Gutieréz pak sedmý.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: