Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MotoGP: Márquez zvítězil a pojistil si vedení

Sport

29.09.2013

V nejprestižnější třídě MotoGP úřadoval nováček Marc Márquez, který si vítězstvím pojistil vedení v celkovém hodnocení. Lukáš Pešek sice nebodoval, nicméně alespoň viděl cílovou pásku. To se ovšem o Jakubu Kornfeilovi říci nedá.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V nejslabší třídě Moto3 máme svého zástupce v podobě Jakuba Kornfeila. Český jezdec sice v Aragónsku neodjel, nicméně stále figuruje na 12. místě v celkovém hodnocení. Důvod k radosti naopak měl Alex Rins, který o čtyři desetiny porazil druhého Viňalese. Na třetím místě pak dojel Alex Márquez, bratr jezdce MotoGP Marca Márqueze. V celkovém hodnocení stále vede Luis Salom, na kterého se dotáhl vítěz tohoto závodu Alex Rins. Z prvního místa ve třídě Moto2 se radoval Španěl Nicolas Terol, který v pátek oslavil své pětadvacáté narozeniny. Lepší dárek si tak nemohl přát. Na pódium jej doprovodili jeho krajané Esteve Rabat a Pol Espargaro, kterým patří druhé a třetí místo i v celkovém hodnocení tohoto ročníku mistrovství světa.

Letošnímu ročníku nejprestižnější kategorie MotoGP vládne celkem překvapivě mladíček Marc Márquez, pro nějž je to premiérová sezona mezi těmi nejlepšími. Ačkoliv se mu v minulých závodech tolik nedařilo, aktuálním vítězstvím ukázal, že mu vedení právoplatně patří. Body za druhé místo nakonec nepohrdl Jorge Lorenzo, který jinak ztrácí na vedení v šampionátu 39 bodů. Třetí místo nakonec vybojoval Valentino Rossi, kterému patří čtvrtá pozice v celkovém hodnocení. Třetí muž mistrovství světa Dani Pedrosa havaroval, nicméně podle všeho by měl být španělský jezdec v pořádku. Z českých jezdců jsme na startu mohli vidět pouze Lukáše Peška, který sice dojel jako poslední, nicméně dojel. Karel Abraham doléčuje zranění, proto jej nahradil Luca Scassa, kterému se povedlo dojet na 17. místě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: