Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Velká cena Singapuru: Vettel udělal další krok k obhajobě titulu

Sport

22.09.2013

Jediný noční závod v kalendáři formule 1 nepřinesl žádné větší překvapení. Vítězem se již posedmé v této sezoně stal Sebastian Vettel, který si pojistil šedesátibodový náskok v čele celkového hodnocení. Druhým v závodě i celkově je Fernando Alonso, třetí v Singapuru dojel Kimi Räikkönen.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Velká cena Singapuru patří k těm nejzajímavějším v celém kalendáři mistrovství světa. Jede se totiž na městském okruhu pod umělým osvětlením. Závod tak dokáže přinést mnoho zajímavých a dramatických okamžiků. Letošní závod se však nesl v relativně klidném, někdo by snad řekl až nudném tempu. Už kvalifikace, kterou vyhrál Němec Vettel, napověděla, že tento aktuálně trojnásobný mistr světa míří za titulem i tento rok. O menší vzrušení se postaral druhý nejrychlejší muž sobotní kvalifikace Nico Rosberg, který Vettela předjel. Z Rosbergovy strany to však byla pouze dočasná záležitost, Vettel si první místo vzal zase zpátky.

Situaci v závodě alespoň částečně zdramatizoval výjezd safety caru, samotný závod se však až na kolaps Webberova vozu v samotném závěru závodu nesl ve znamení Sebastiana Vettele, který do cíle dojel s půlminutovým náskokem na druhého Fernanda Alonsa. Rozdíl mezi oběma jezdci narostl po dnešním závodě na 60 bodů. Ačkoliv do konce sezony zbývá ještě sedm Velkých cen, pokud se nestane nic dramatického, může Sebastian Vettel oslavovat čtvrtý titul mistra světa v řadě. Body za třetí místo si nakonec odváží Kimi Räikkönen, který po celý závodní víkend bojoval s bolestmi zad.

Příští závod se jede až za dva týdny v Jižní Koreji. Tato Velká cena trpí diváckým nezájmem, proto je pravděpodobné, že se v Jižní Koreji pojede letos naposledy.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: